המגמה הכללית - לימודי ארץ ישראל
לדעת ארץ
שישי במכון - לסגור את השבוע, לפתוח את הראש
מגמת לימודי בוקר - חגיגה של יום בשבוע
קורס מורי דרך
שביל ישראל - מכון אבשלום
סניפים וחוגים
מידעון טיולי סביבתנו בחודשים הקרובים


חגי תשרי עברו חלפו, הילדים לגנים ולביה"ס חזרו
וזה הזמן שלנו, לקום ולהתהלך בארץ

הצטרפו לחוויית הטיולים של "סביבתנו"
ושתפו עם משפחה, חברים ומכרים
לצפייה בידיעון הטיולים

לקבלת חוברת הידיעון בדואר, אנא פנו למשרדנו.
לטופס ההרשמה לטיולי סביבתנו תשע"ח
! בפייסבוק LIKE עשו לנו
לאתר סביבתנו

"לא תעשה לך" במוזיאון על התפר וביקור בגלריה חרדית בירושלים

 
יום שישי, 20/10/2017 בשעה 08:30

בהדרכת: מירי קרימולובסקי
מוזיאון על התפר, הוא מוזיאון היושב על מה שהיה בעבר הגבול בין ישראל לירדן והיום הוא ממוקם בפאתי השכונה החרדית שמואל הנביא. המוזיאון העוסק בשאלות חברתיות ופוליטיות מציג כעת את התערוכה המרתקת "לא תעשה לך". בפעם הראשונה אמנים מהשורה הראשונה חילוניים וחרדים מציגים את הגרסה שלהם לנושא של פסל ומסכה. חנה גולדברג, פורת סלומון, אך גם יאיר גרבוז וסיגלית לנדאו במבט אל שאלת השאלות בתרבות היהודית.
קרא עוד באתר סביבתנו

נשים, נשים, נשים

 
יום שישי, 10/11/2017 בשעה 10:00
 
בהדרכת: מירי קרימולובסקי
 
"נשים נשים נשים", סיור שהוא כולו מסע פענוח לנשים חזקות ומענינות.
פאטמה שנאן אמנית ישראלית מהכפר ג'וליס מנסה לפענח את מה שמסתתר מתחת לשטיח. זוכת פרס שיף לאמנות ריאליסטית פיגורטיבית היא אחד הקולות המעניינים בישראל בשנים האחרונות. 
לואיז בורז'ואה אמנית צרפתייה אמריקנית פורצת דרך בתערוכה 
"שניים": לואיז בורז'ואה, שהלכה לעולמה בגיל 98, השאירה אחריה גוף עבודות מרתק, שארג מיניות עם פסיכואנליזה ותרם רבות להתפתחות התיאוריה הפמיניסטית.
קראו עוד באתר סביבתנו
 
 
בתי כנסת בתל אביב
 
יום שישי, 03/11/2017
 

בהדרכת: שאול מייזליש, עיתונאי, סופר, איש רדיו וטלוויזיה
 
תל אביב ידועה כעיר בליינית וקלילה, אבל מסתבר שהיא גם עיר ללא הפסקה בתחומי הרוח והדת. לא פחות מ-400 בתי כנסת זרועים ברחבי העיר ואנחנו נבקר בכמה מהם, שכל אחד נושא סיפור מרתק בפני עצמו. נתחיל את הסיור בבית הכנסת הספרדי "אוהל מועד" ברחוב שד"ל 5, נעבור לביהכ"נ הגדול עם סיפורו המיוחד, נמשיך לנווה צדק שם נבקר בבתי הכנסת שלוש, רוקח ובבית הכנסת של מקורבי החפץ חיים. המדריך שאול מייזליש, חתן פרס בית הנשיא לתקשורת יהודית ופרס בני ברית העולמי לתקשורת. מתמחה בסיורים בנושאי יהדות.
קראו עוד באתר סביבתנו
 
מישור רותם ומרחב ירוחם, מכרות נגב - דילמות ופתרונות
יום שישי, 17/11/2017
בהדרכת: ארז קמה
מחקר אתר ההרודיון מתחדש כל העת! בסיורנו זה נתעדכן בכל החידושים והעדכונים של הרודיון. נבקר בחדר המשמר, בראש גרם המדרגות עם ציורי פרסקו מפוארים. נבקר בהרודיון התחתון ובהזדמנות זו נכיר קטע מן האמה התחתונה לירושלים (האמה החשמונאית בין הר חומה למר אליאס). כמו כן, נוכל ליהנות מפריחת החלמוניות בוואדי מחרב הסמוך.
קראו עוד באתר סביבתנו
חידושים בהרודיון

יום שלישי, 21/11/2017
בהדרכת: ד"ר נחום שגיב

מחקר אתר ההרודיון מתחדש כל העת! בסיורנו זה נתעדכן בכל החידושים והעדכונים של הרודיון. נבקר בחדר המשמר, בראש גרם המדרגות עם ציורי פרסקו מפוארים. נבקר בהרודיון התחתון ובהזדמנות זו נכיר קטע מן האמה התחתונה לירושלים (האמה החשמונאית בין הר חומה למר אליאס). כמו כן, נוכל ליהנות מפריחת החלמוניות בוואדי מחרב הסמוך.
קראו עוד באתר סביבתנו

צעד תימני - סיור טעימות בכרם התימנים ושוק הכרמל

יום שישי, 24/11/2017
 
בהדרכת: אור ריין 
אם ישנה שכונה בתל אביב הראויה לכינוי "שכונה אמיתית" - זוהי שכונת כרם התימנים, הנושקת לשוק הכרמל כשהחיבור בין השוק לשכונה, בלתי ניתק. נספר את סיפור עליית התימנים, המוזיקה "האחרת" של ה"חפלות" ושל סיפורי הפשע. במהלך סיורנו נרד לסמטאות הנחבאות של כרם התימנים ונגלה קיבוץ גלויות קולינארי, שמקפל בחובו טעמים מרחבי העולם.
קראו עוד באתר סביבתנו
הגליל התחתון המערבי
 
יום שבת, 21/10/2017
 
בהדרכת: עטר זהבי 
 
קבוצת מיטיבי הלכת של סביבתנו, פותחת את השנה בטיול בגליל התחתון המערבי. נתחיל מהר השאבי ונרד לעבר נחל יודפת. נבקר בתל יודפת, נהנה מההמחשות החדשות במקום ונספר על מאורעות המרד הגדול. נמשיך ונטפס להר עצמון לתצפית מרשימה. משם נרד לנחל אבליים, נתרשם מחקלאות הזיתים המסורתית של ערביי הגליל וממספר מעיינות מזרזפים. במידה וייוותר זמן נבקר גם בתל חנתון.
קראו עוד באתר סביבתנו
הנחלים צפית ומזר

יום שבת, 25/11/2017
 
בהדרכת: בועז לנגפורד
 
מסלול פראי במרכז רכס חצרה, בואכה המכתש הקטן. את המסלול נתחיל במצד תמר, משם נתקדם בשביל נוח אל עבר עין צפית. לאחר הפסקה קלה במעין, נמשיך בעליה אל פסגת הר חצרה ולתצפית דרמטית על המכתש הקטן. מהתצפית נתקדם מזרחה, לאורך שפת המכתש, בשביל נופי המסתיים בירידה אל נחל מזר. הנחל יורד בתלילות ואנו אתו. סיום, בכביש הפוספטים - כביש הגישה למכתש הקטן.
קראו עוד באתר סביבתנו
אל יער יתיר בעקבות החלמוניות

יום שבת, 18/11/2017
 
בהדרכת: איציק בשור
 
בפאתי המדבר, באזור דרום הר חברון ויער יתיר, פורחת "המלכה הצהובה" - החלמונית. המסלול בו נלך, מזמן הליכה נינוחה ללא מאמץ חריג בתוך יער יתיר, מהגדולים ביערות מדינת ישראל. היער תוכנן וניטע על ידי קק"ל, החל משנות ה-50 ומהווה מאז אטרקציה לכל המטיילים. נבקר בשרידי בית הכנסת העתיק, בחורבת ענים ובסמוך לו, נלך במסלול לאורך שרידים של כלים חקלאיים, החצובים בסלע.
קראו עוד באתר סביבתנו
לאתר סביבתנולהתראות    בסיורים    ובטיולים
 
צוות סביבתנו        מכון אבשלום
 

« דצמבר 2017 »
יום א יום ב יום ג יום ד יום ה יום ו שבת
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31