מספר טלפון

03-6990735
שישי במכון

הסדנה לגיאולוגיה

בית / קורסים / שישי במכון / הסדנה לגיאולוגיה

התכנית העיונית

הסדנה נוסדה על יד פרופ' עקיבא פלכסר בשנת 1991 ומאז ממשיכה בפעילות רציפה. במסגרתה מתקיימים הרצאות וסיורים בדגש גיאולוגי בשילוב עם תחומי דעת נוספים כגון הידרולוגיה, ארכיאולוגיה ובוטניקה.

בשנים האחרונות הצטרפו חברים חדשים ללא בקיאות בנושאים גיאולוגיים שנלמדו בסדנה במהלך השנים. לכן התקיים בשנת תשע"ז קורס מבוא לגיאולוגיה שהועבר על ידי מר' מוטי זיק, שהוא מרצה בכיר במכללת אורנים ובמכון אבשלום ומלמד גיאולוגיה וגיאומורפולוגיה. הקורס זכה להצלחה רבה והחברים החדשים למדו את יסודות הגיאולוגיה וקיבלו כלים להבנת הנושאים שבהם נדון במהלך הסיורים. תכנית הסדנה הותאמה גם לחברים הוותיקים אשר השתתפו בסיורים ובחלק מן ההרצאות לשם ריענון.

בשנת תשע"ח הסדנה תמשיך בפעילותה ויתקיימו הרצאות המשך וסיורים לימודיים שיועברו על ידי מר' מוטי זיק. בנוסף לכך נקיים שני קמפוסונים (קמפוסון עוסק בנושא גיאולוגי מוגדר באזור מסוים בארץ ומתקיים בשישי ובשבת עם לינה באכסניה), שיכללו ארבעה ימי סיור אשר יועברו על ידי ד"ר עזרא זילברמן וד"ר עודד בר מהמכון הגיאולוגי. לפיכך גם החברים הוותיקים יוכלו להשתלב בפעילות הסדנה על ידי השתתפות בקמפוסונים, בסיורים הלימודיים ובהרצאות שמועברות על ידי מר' מוטי זיק בצורה מעניינת באמצעות מצגות מושקעות.

כמו כן קולטת הסדנה חברים חדשים בשנת תשע"ח ועבורם נקיים קורס מבוא מקוצר שיסתיים לפני תחילת הפעילות השנתית של הסדנה ויאפשר את שילובם בהרצאות ההמשך ובסיורים.

 

לפרטים ולהרשמה נא לפנות ל:

אבי זיו טל' 08-9297027; נייד 052-2397731.

הרצאות תתקיימנה במכון אבשלום בימי שישי בין השעות: 08.30 – 12.30
והסיורים ייערכו בימי שישי ובשבת. להלן עיקרי הנושאים שיילמדו בשנת תשע"ח:

דרך היווצרות מערכת השמש.

מבנה פנים כדור הארץ

טקטוניקה

טקטוניקת הלוחות

בקע ים המלח

דרך היווצרות הר סדום

נושאים נבחרים בסביבה החופית

הידרולוגיה של מי תהום

הקודם הבא הצג הכל

רישום לרשימת דוור

ניוזלטר