מספר טלפון

03-6990735
ל"ב/301 לימודי בוקר

ציפורים בראש – סדנת צפרות

בית / קורסים / לימודי בוקר / ציפורים בראש – סדנת צפרות

מדריך

ערן בנקר

מיועד לבוגרי סדנת תצפיות בציפורים או למשתתפים חדשים בעלי רקע בנושא

 

25.9.17. עמק יזרעאל – נסייר בין בריכות הדגים בחיפוש אחר אורחים אשר בדרכם דרומה ואחר אלו שבאו לחרוף. הנדידה עדיין בעיצומה, ואנחנו עשויים להיות מופתעים!

16.10.17 חוף הכרמל – זה כבר לא סוד שהקבוצה אוהבת חופמאים ושחפים! זו בלבד סיבה טובה לבקר בחבל ארץ זה, ולחפש את המינים הללו.

13.11.17 מישור החוף וסביבתו – נדידת הסתיו כמעט מאחורינו, אך לקראת החורף ציפורים רבות (ממגוון מינים), חולפות לאורך החוף, וחלקן נשארות שם. אנו נסייר לאורך מישור החוף בכמה אזורים בחיפוש אחר נודדים אלו ואחרים, שכבר הגיעו לבילוי החורפי שלהם בישראל.

4-5.12.17 קמפוס עמק החולה והחרמון (יומיים)

(יידרש תשלום עבור לינה, כלכלה ומנהלה)

נושא הקמפוס הוא מינים חורפים. נבקר בבריכות דגים, במאגרים ובאזורים פתוחים בחיפוש אחר כמה שיותר ממינים אלו. נבקר במגוון בתי גידול, ונבין מה עומד בבסיס ההבדלים ביניהם וכיצד הדבר בא לידי ביטוי אצל העופות.

8.1.18 הנגב המערבי – אנו מכירים אזור זה היטב. הוא עשיר בדורסים, אך תופעה אחת נשכחה בשנים האחרונות, אשר מתרחשת אחר הצהריים, אותה אנו מקווים לראות!

12.2.18 עמק בית שאן – רגע לפני שכל היופי של העופות החורפים מתעופף מכאן, כמה ניצנים של אביב כבר באוויר, ואנו נצא לאזור העשיר ביותר בארץ מבחינת עופות בעונה זו. מטרתנו היא להשלים מעט מינים חורפים (שאולי חסרו לנו בסיורים קודמים), ולחוות את תחילת עונת הנדידה.

 

19.3.18 מדבר יהודה – הנדידה בשיאה! הפעם ניסע מזרחה, לנסות ו"להתחבר" עם הנודדים החולפים לאורך רכס ההעתקים בדרכם צפונה. נטייל בוואדי אחד או שניים, בחיפוש אחרי מיני העופות המדבריים, וציפורי השיר הנודדות דרכם.

 

23-24.4.18 קמפוס לאזור ירוחם וניצנה (יומיים)

(יידרש תשלום עבור לינה, כלכלה ומנהלה)

אנו עדיין עוסקים בנושא הנדידה, אך הפעם בנתיב קצת שונה – עם גלי האחרונים של הנודדים. כמו בכל שנה הנדידה יכולה להפתיע בכל רגע. אזור זה ידוע ב"מציאות"!

*יתכנו שינויים בתכנית הסיורים.
** שכ"ל כולל: הדרכה, תחבורה ל-10 ימי סיור וכניסות לאתרים.

הקודם הבא הצג הכל

רישום לרשימת דוור

ניוזלטר