מספר טלפון

03-6990735

בין העולמות – אנשים יוצרים תרבות

בית / בין העולמות – אנשים יוצרים תרבות

בין העולמות – אנשים יוצרים תרבות

"לדעת ארץ" סמסטר ב'  תשפ"א

סדרות בנות 8 מפגשים ומעלה – שני עד רביעי.

* פתיחת התכניות מותנית בהרשמה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות


 

תולדות המזרח הקדום: מסופוטמיה – ארץ בין הנהרות (ארם נהריים)

מרצה: גליה דורון

ימי שני בוקר

שעות: 11:00 – 12:15

במסגרת הקורס נכיר את תולדות הממלכות ששכנו בין הפרת לחידקל ונחשבות לערש התרבות האנושית. נעמוד על המאפיינים הגיאוגרפיים והאתניים שעצבו את התרבויות השונות שהתפתחו באזור.  נלמד על התרבות השומרית המכונה "ערש הציביליזציה" שפרחה באלף ה-3 לפנה"ס. נספר את סיפורי המיתולוגיה, נכיר את האלים השונים ונבחן את הקשר האפשרי שבין התרבויות המסופוטמיות הקדומות למקרא ולתרבות עם ישראל. נתקדם עם הרצף ההיסטורי ונכיר את התרבויות של אכד, אבלה, מארי ומיתאני וכן נדון בעלייתן ונפילתן של אימפריות העל של אשור ובבל באלף הראשון לפנה"ס.

מחיר הקורס: 360 ₪

לנושאי הקורס, פרטים נוספים והרשמה >>


 

מהפאב לצלחת: גילויים חדשים על תרבות האוכל והשתייה במערב

מרצה: ד"ר מרב שניצר

ימי שני אחה"צ/ערב

שעות: 18:00 – 19:15

מה הקשר בין הפאב הראשון באנגליה לצלבנים בירושלים? מדוע חשוב לדעת שנזירים באיטליה שתו בעיקר יין ובבלגיה בירה? ומה הקשר בין הגשרים הכי יפים באירופה לבשר איכותי? שאלות אלו עומדות במרכז הדיון בקורס ומובילות אותנו להכיר היבטים חדשים על תרבות האוכל והשתייה במערב. בקורס נחשוף מידע חדש ומרתק בתולדות היין והבירה, נברר כיצד תולדות היין והבירה, הלחם והבשר, חושפים רבדים לא ידועים בתרבות המערב (גם על נשים). זוהי זווית חדשה ומרתקת, המעסיקה היום את מיטב החוקרים. הקורס מלווה במצגות ובמפגשים לא שגרתיים. נצא גם לטעום ממש מהצלחת,  נגיע גם לפאב.

מחיר הקורס: 360 ₪

לנושאי הקורס, פרטים נוספים והרשמה >>


 

חידה ושמה הודו

מרצה: מורן קושניר

ימי שלישי אחה"צ/ערב

שעות: 18:00 – 19:15

נצא למסע בהודו – אחת המדינות המרתקות, המסעירות, הצבעוניות והחידתיות ביותר בעולם. נתוודע לרגעים היסטוריים, לעושר התרבותי והדתי ולתפיסות עולם יוצאות דופן. מפגש עם מנהגים, אמונות, דתות, פולחנים, קולינריה ועם הניגודים האדירים של הודו.

מחיר הקורס: 360 ₪

לנושאי הקורס, פרטים נוספים והרשמה >>


 

"אוי ארצי מולדתי, את הולכת פייפן" – סוגיות בוערות

מרצים: יעל גורי, לילי גלילי, ד"ר אלון גן

ימי רביעי אחה"צ/ערב

שעות: 18:00 – 19:15

סדרה זו מבקשת לערוך אנטומיה של אהבות נכזבות בהיסטוריה הישראלית. אנטומיה המבקשת להתחקות אחר המחירים הנגזרים הן מעוצמת האמונה והן מעוצמת האכזבה מאי התממשותה. הסדרה תעסוק במספר פרשיות ותהליכים בחברה הישראלית בהם הפער בין הרעיונות והחלומות למציאות יצר מגוון של דרכי התמודדות ועיבוד. נעסוק בשורשי התהוות החברה הישראלית, בביטויה בשירה ובמחשבות לעתיד – מאין באנו ולאן אנו הולכים?

מחיר הקורס: 540 ₪

לנושאי הקורס, פרטים נוספים והרשמה >>


 

היצירות האחרונות של המאסטרים הגדולים

מרצה: יונתן הירשפלד

ימי רביעי אחה"צ/ערב

שעות: 20:00 – 21:15

מבט אל יצירות האמנות האחרונות של אחדים מן המאסטרים הגדולים של אמנות המערב – יצירות שנוצרו סמוך למותם של הענקים האלה כמו מנורה לפני שהיא כבה. הם להטו באור בוהק אחרון והשאירו לנו מעין צוואות רוחניות, אמנותיות ופילוסופיות ביצירות השיא שלהם. האמן יונתן הירשפלד, יספר את סיפורן של יצירותיהם האחרונות של המאסטרים, ינתח אותן ויתבל אותן ברכילות היסטורית ועסיסית – כדי לחשוף כמה מהסודות שהטמינו בהן האמנים עבור הדורות הבאים.

מחיר הקורס: 360 ₪

לנושאי הקורס, פרטים נוספים והרשמה >>


 

רישום לרשימת דוור

ניוזלטר