fbpx

דצמבר 2020 חלק ב' – סיורים בהגעה עצמית

בית / דצמבר 2020 חלק ב’ – סיורים בהגעה עצמית

דצמבר 2020 חלק ב’ – סיורים בהגעה עצמית

טופס הרשמה >>

שלום לכולם,

דצמבר כבר כאן, והימים הולכים ומתקצרים. במקרה (או שלא…) אנו מתקרבים ל-21.12.20 שהוא היום הקצר ביותר בשנה, ומכונה גם יום ההיפוך, משום שאותו יום ואילך, הימים ילכו ויתארכו ועימם גם שעות האור עד לבואו של הקיץ. בדיוק בעת הזו גם אנו חוגגים חג האור הפרטי שלנו, הלא הוא חנוכה. ברוח החג המואר בחרנו להציע תכנית ייחודית לסיורי השבוע הקרוב. מוזמנים להירשם ולהבטיח מקומכם. שימו לב, מספר המקומות מוגבל!  נשמח לראותכם מטיילים עמנו.

חג אורים שמח, שבת שלום וסופ”ש נעים וחמים!

דצמבר 2020 – סיורים בהגעה עצמית

(14.12.20 – 21.12.20)

חורף, הגשם מטפטף על העורף…

 

יום שני, 14.12.20 – בין השעות 12:00 – 17:00

בהדרכת ערן תירוש – ימי החנוכה – תעלומת מיקומה של מודיעין העתיקה

מקומן של מודיעין העתיקה ואתר הקבר המפואר שהקים שמעון לזכר הוריו ואחיו נותרו כאחת התעלומות הלא-פתורות והמרתקות של ארץ-ישראל. בסיור זה ננסה להתחקות אחר התעלומה ונבקר במספר אתרים שהוצעו כפתרון לתעלומה. נסיים את הסיור בהדלקת נרות חנוכה בבית כנסת חשמונאי עתיק, הנחשב לקדום בבתי-הכנסת המוכרים כיום בעולם! נתחיל ב’קברות המכבים’, משם יוצא מרוץ לפיד החנוכה, לאחר מכן נעבור למשלט 219 וקבר שייח’ ע’ארבאווי, שיש המראים בקרבתו את שרידי מבנה הקבר המפורסם שבנה שמעון. נעבור לתחומי העיר מודיעין המודרנית ונבקר בגבעת התיתורה – אתר נוסף שיש המזהים בו את מודיעין העתיקה. נסיים את הסיור בביקור באתר אום אל-עומדאן, יישוב חשמונאי קדום, בו נחשף בית כנסת חשמונאי קדום, שם נדליק נרות חנוכה לעת שקיעה.

עלות: 130 ₪


 

יום שלישי, 15.12.20 – בין השעות 9:00 – 14:00 (התבטל בגלל מזג האוויר)

בהדרכת גלי נחום – ההר הירוק כל ימות השנה – דרך הדורות וחורשת הארבעים

הפעם נצא למסלול טיול קליל וקסום, אל הכרמל היפהפה (כל ימות השנה), ומתאפיין בצמחייה ירוקת עד, במורדות תלולים המשקיפים לים ובערוצי נחלים עמוקים ומצוקיים. נפתח את סיורנו בחורשת הארבעים, שזכתה לשמה בשמה בזכות כ-40 עצי אלון עתיקים, בני מאות שנים, הקשורים ל-40 נביאים דרוזים. וזה לא הכול: על פי האמונה, אחת לשנה, בלילה של ירח מלא, מתכנסים יחדיו אותם נביאים, ומחליטים על גורל העולם לקראת השנה החדשה. נהלך בין עצי אלון עתיקים, נעפיל ונשקיף ממצוק נישא על נופי מפרץ חיפה והגליל התחתון ובדרך נקווה גם ליהנות מפריחות נרקיסים ואולי גם רקפות ראשונות לעונה. משם נמשיך אל ׳דרך הדורות׳ – פארק ארכיאולוגי פתוח, ובו שרידי מבנים עתיקים, בתי בד, אסמי תבואה, מבני קבורה, מחסנים ועוד, שנמצאו ברחבי הארץ, הועברו לרום הכרמל ויחד יוצרים את דרך הדורות. דרך המבנים בשטח נחשף לצורות בנייה ייחודיות ברחבי ישראל לאורך התקופות שונות במשך אלפי שנים. מוכנים? שנצא לדרך?

עלות: 130 ₪


 

יום רביעי, 16.12.20 – בין השעות 13:00 – 17:00 (התבטל בגלל מזג האוויר)

בהדרכת אבשלום קאפח – אורות מרצדים בסמטאות הנחלאות – ירושלים שלי

הפעם נצא לסיור קסום במתחם לב העיר ירושלים, הלא הן הנחלאות – שכונות קטנטנות וציוריות להפליא, שהטיול בהן מרחיב לב ומעורר תחושה נוסטלגית נעימה. נסייר בין השכונות ונהלך בסמטאות מופלאות, בהן פסעו גם ש”י עגנון, יצחק נבון, יוסי בנאי, הרב אריה לוין, יוסל בירשטיין ואחרים. שם, בנחלאות נתוודע לאנשים ולסיפורים בחיי היום יום של העיר ירושלים בסוף המאה הי״ט ועד לימינו אנו. לקראת השקיעה נהלך בין חנוכיות מרצדות בפתחי הבתים במתחמים השונים של הנחלאות.

עלות: 130 ₪


 

יום שישי, 18.12.20 – בין השעות 10:00 – 13:00

בהדרכת האמנית והמרצה אפרת קליפשטיין  – דרום תל אביב – רוחות של אמנות ושל שינוי 

ביקור באשכול התערוכות של גלריה גורדון שמביאה רוחות של אמנות ושינוי לדרום תל אביב. נבקר באחת הגלריות הוותיקות בארץ, נשמע על אמנות מצוינת ועל הקשר שלה לחיים ו…גם לג’נטריפיקציה ולכסף. בגלריה המרכזית נוכל לצפות בתערוכת ציוריה של לילאן קלפיש, בחלל הגלריה ברחוב הפלך נהנה ממבחר מתערוכת צבע טרי שהוצגה השנה רק באופן וירטואלי ולקינוח נבקר בגן הפסלים הסודי והמלא קסם ברחוב הזרם.

עלות: 130 ₪


 

יום שני, 21.12.20 – בין השעות 9:00 – 15:00 (הסיור מלא)

בהדרכת ניר קינן  – קיסריה – עירו של הורדוס

קיסריה קמה מתוך חלום…הורדוס מלך יהודה ובן חסותה של רומא, הגה אותה בליבו וברוב כישרון ותעוזה הוציא את חלומו אל הפועל. קיסריה שהייתה לבירת הארץ ואחת הערים היפות והמעניינות באגן הים התיכון חרבה עד היסוד והיא הולכת ונחשפת מחדש בשנים האחרונות. נערוך סיור עומק באתר, החל מן התיאטרון הרומי הקדום בארץ ועד לשרידי העיר הצלבנית ואמות המים. נקנח בביקור בבית חנה סנש המחודש, אשר בקיבוץ שדות ים הסמוך.

עלות: 130 ₪


רישום לרשימת דוור

ניוזלטר

פניה מהירה

ניתן לשלוח פניות בכל נושא הקשור למכון אבשלום, רישום, תשלום אונליין, תוכן קורסים, פעילויות ועוד.

טוען...
Form Uploaded
[training_simple_products]
[event_modal_shortcode]

הזמנת כרטיסים

אנא בחרו את המוצרים המתאימים לכם

[course_modal_shortcode]
[event_modal_shortcode]
דילוג לתוכן