מספר טלפון

03-6990735

בית / כתבו עלינו / לימודי ארץ ישראל והמזרח התיכון - קורסים נבחרים

לימודי ארץ ישראל והמזרח התיכון – קורסים נבחרים

מגוון לימודי ארץ ישראל והמזרח התיכון במכון אבשלום

מכון אבשלום מעביר מגוון של לימודי העשרה מעמיקים במתכונות שונות של ימי סיורים, לימודי בוקר וגם לימודי ערב בנושאי ארץ ישראל עם דגש על לימודי המזרח התיכון. בעקבות פניות רבות של סטודנטים פוטנציאליים למכון, אנחנו מעניקים לכם סקירה מקוצרת של מגוון קטן מהקורסים המובילים ממסגרות הלימוד השונות הקיימות במכון, להתרשמות מרמת הרצינות, איכות המרצים, עומק ופירוט של החומר הנלמד. החלטנו להעביר עוד כתבת המשך ולהציג מספר תוכניות שאנו מחשיבים ל “קורסי הדגל” שלנו במכון.

 

מגוון קורסים שונים על ההיסטוריה של ארץ ישראל ועם ישראל:

 

המעצמות הגדולות

מה צופן העתיד לישראל? איפה ישראל במפת הדיפלומטיה העולמית? על יחסי ישראל עם ארה”ב ולאן הם פונים לאחר עידן טראמפ, האתגר הפלסטיני ואיפה רוסיה ביחס לכל זה? סדרת הרצאות מרתקת בשיתוף עם המכון למחקרי ביטחון לאומי.

לימודי ארץ ישראל

 

יוצרים יהודיים ויצירות עבריות במוזיקה ובקולנוע

סדרת הרצאות זו המלוות בקטעי נגינה וסרטים ובה סקירה של יוצרים יהודים ממקומות שונים בעולם בתקופות שונות בהיסטוריה. איך תרמה היצירה היהודית להיווסדות הציונות והחיים במדינת ישראל גם היום? כל זה בקורס המרתק של אירנה פרידלנד ואלון גור אריה.

 

מבט אחר על האסלאם

לעולם הערבי המוכר לנו פנים רבות ומגוונות. במסגרת הלימודים, ננסה לרדת לשורש התפתחותו של האסלאם במזרח התיכון. נחקור, ובסוף נבין, את התהליכים השונים מההיסטוריה המשפיעה על האקטואליה העכשווית בימינו, וגם אותה – נבין לעומק. החל מיחסי ארה”ב עם העולם הערבי, לפוליטיקה האירנית, המאבק בין הדת והמודרניזציה המתרחש בסעודיה, נשים בעולם הערבי ועד, איך לא, יחסיה של ישראל עם שאר הארצות במזרח התיכון.

islam

 

ימי הביניים תקופה אפלה – האמנם?

סקירה של תקופה מרתקת בהיסטוריה ואיך היא נוגעת לנו היום. נלמד על התרבות היהודית באזורים שונים באירופה בתקופתו החל מכתבי הרמב”ם, הספרות היהודית האפופה מיסטיות ומסתורין על החיים בממלכה הצלבנית ועלייתה של האימפריה העותומנית. קורס מרתק מאין כמותו הנותן מבט להיסטוריה קדומה שאפשר רק לדמיין.

ניתן לקרוא על כל הקורסים והמסלולים השונים באתר. נשמע מעניין? צרו קשר עם מכון אבשלום עוד היום.

הקודם הבא הצג הכל

רישום לרשימת דוור

ניוזלטר