מספר טלפון

03-6990735

סיורי קיץ

בית / כתבו עלינו / סיורי קיץ

סיורי קיץ

טופס הרשמה להורדה

יום חמישי 5.7.18, 20:00-16:45

אמנות ופיסול סביבתי במכון ויצמן בהדרכת: קארין עדן

ההליכה בשבילי המכון מפגישה את המבקרים עם מספר אבני דרך בתולדות האדריכלות הישראלית, החל מהבניינים הראשונים של מכון זיו ומכון ויצמן למדע – שהוקמו במחצית הראשונה של המאה הקודמת, דרך מאיץ החלקיקים -סימן ההיכר האדריכלי של מכון ויצמן למדע, ועד לבנייני זכוכית מודרניים מהמאה ה-21. בין אלה, קמפוס מכון ויצמן למדע מהווה גם מעין גלריה פתוחה, שבה מוצג, תחת כיפת השמים, אוסף מגוון של פיסול ישראלי ובין-לאומי, הכולל עבודות של מנשה קדישמן, סורל אתרוג, יגאל תומרקין, נתן רפפורט, דני קרוון, סלבדור דאלי ועוד. במהלך הסיור נתוודע למושגים מעולם האמנות, לזרמים אמנותיים, ולהקשרים ההיסטוריים שלהם. ניכנס גם לאחת התערוכות “קשר עין” (מותנה באישור פתיחה של המקום עבורנו).

מחיר: 90 ₪ (סיור בהגעה עצמית)

* הרשמה במשרדי מכון אבשלום. * ייתכנו שינויים בתכני ובמועדי הסיורים.


 

יום שבת 7.7.18, 19:00-08:00

מעין חרדלית למערת הקשת – טיול מים בהדרכת: איה שיין

נצא לטיול רטוב, מוצל ומושלם ליום קיץ חם, בחלקו המערבי של נחל כזיב. המסלול יוצא ממעיין עין חרדלית. נשמע על מקורו המפתיע של השם, נטייל בין עצי דולב ענקיים, בנחל זורם, בין ברכות שכשוך רדודות וקרירות.

נשמע סיפורים, נשחק משחקים ובעיקר נהנה ממעט המים הזורמים בארצנו בקיץ (המים – עד גובה הברכיים). בסיום המסלול, ניסע לפארק אדמית, שם ליד שולחנות מסודרים ושירותים, נאכל את ארוחת הצהריים שנביא איתנו ואח”כ נצא למסלול מעגלי, למערת קשת. נשמע על גורלו של הנמר האחרון בגליל, על קורותיהם של חבורת שודדים שמנהיגם חזר לדרך הישר ועוד ועוד.

הסיור מתאים גם לילדים (מגיל 6 ומעלה).

מחיר למבוגר: 190 ₪ | מחיר לילד: 140 ₪


 

יום רביעי 11.7.18, 17:00-06:00

קודש וחול בירושלים – מהר הבית אל השוק, שכונות, בתים וסיפורים

בהדרכת: אבשלום קאפח

  • סיור זה מלא

נצא לסיור מוקדם בבוקר, שכן הר הבית נסגר למבקרים בשעה 10:00 בבוקר. במתחם הר הבית, נסייר ברחבה שבין מסגד אל אקצה לכיפת הסלע. נלמד על תולדות המקום, המחלוקות והסכסוך הדתי. נטפס במדרגות לכיפת שלשלת ונציץ למסגד מרוואן התת קרקעי, דרך מבנים וכיפות שהוקמו על ידי השליטים המוסלמים. נצא מהרחבה לסמטאות העיר העתיקה שם נלך בעקבות ארכיטקטורה ממלוכית ומבנים ברובע המוסלמי, הרובע הנוצרי ונסיים ברובע היהודי בין בתי כנסת וסיפורים על ההתיישבות היהודית במקום. לאחר הפסקת צהרים בשוק מחנה יהודה, נסייר לאורך רחוב יפו, בין שכונות מבנים וסיפורים על אנשים ועדות בתולדותהעיר ירושלים.

מחיר: 190 ₪


 

יום שני 16.7.18, 21:00-10:00

“כמו מים לשוקולד…” – יום של כיף בהדרכת: דניאל וקנין

נתחיל את הכיף בביקור במרכז המבקרים של מפעל הממתקים “עילית” בנצרת. במרכז המבקרים במפעל נצפה בסרטון תלת מימדי על תהליך ייצור השוקולד, נסייר במפעל ליצור עוגות, עוגיות, ממתקים ועוד הפתעות שביקשו מאיתנו לא לגלות. מנצרת נמשיך לעמק יזרעאל רחב הידיים, שם נפגוש את המדריך דניאל וקנין מן העמק. נרד דרך צומת יזרעאל אל עמק חרוד, נצפה במסילה החדשה ואולי ברכבת העוברת, הנקראת רכבת העמק ונספר את סיפורה ההיסטורי. בעמק המעיינות נצעד בין המעיינות השונים, נספר את סיפור האזור ונדבר על ייחודו האקולוגי של העמק הזורם הזה.

הסיור מתאים גם לילדים (מגיל 6 ומעלה).

מחיר כולל כניסה למפעל השוקולד ושי מתוק: 200 ₪


 

יום ראשון 12.8.18, 16:30

אל פלאי שמי הלילה במדבר – מטר הפרסיאידים

בהדרכת: אילן מנוליס, אסטרונום ומנהל מצפה הכוכבים במכון ויצמן למדע

הפעם נצא להיכרות אינטימית עם שמי הלילה של הקיץ באחד המקומות החשוכים בארץ, אזור בורות לוץ, לא הרחק ממצפה רמון. נסביר על כיפת השמים, נזהה כוכבי לכת הנראים בתקופה זו של השנה, נערוך תצפיות במטאורים ונענה כל על השאלות שתרצו לשאול.

מחיר: 220 ₪


טופס הרשמה להורדה

הקודם הבא הצג הכל

רישום לרשימת דוור

ניוזלטר