מספר טלפון

03-6990735

מרץ 2021 - סיורים בהגעה עצמית - קבוצות אינטימיות (עד 20 משתתפים)

בית / מרץ 2021 – סיורים בהגעה עצמית – קבוצות אינטימיות (עד 20 משתתפים)

מרץ 2021 – סיורים בהגעה עצמית – קבוצות אינטימיות (עד 20 משתתפים)

כל כך יפה בחוץ, מרץ הגיע ומזג האוויר בארצנו, כדרכו, מאיר פנים. הפעם מוזמנים לצאת עמנו, בין שדות מוריקים, פריחות מרהיבות, ונופים רבי עוצמה ויפעה. החל מסיפורים של אנשים מיוחדים שקשרו גורלם לארץ ישראל, דרך מקומות ונופים ייחודיים, וכלה בתרבות מקומית עכשווית. הצטרפו אלינו לחגיגת אביב מופלאה.

טופס הרשמה בתחתית הטקסט >>

יום שני,  1/3/2021בין השעות: 09:00 – 15:00

עמק בית שאן – בין פיתוח לקיפוח, בהדרכת אביבית ברוקשטיין

את הבוקר נפתח בתצפית על העמק בו נסייר. נבקר באתר טורבינות הרוח על הגלבוע, ואחר כך נרד אל העמק. נסייר בקיבוץ ניר דוד ונשמע את סיפור המריבה על הנחל, ומשם נמשיך לבית שאן לפגוש את יאיר שעומדבצידו השני של המתרס. לסיום היום, נבקר בביתה של אחת מתושבות בית שאן שעלו בשנות החמישים ונקנח בארוחת צהריים פרסית (כשרה וצמחונית) טובלת בסיפור חייה המעניין.

עלות: 210 ₪ (כולל הדרכה, כניסות לאתרים וארוחה).


 

יום שלישי, 2/3/2021 – בין השעות 9:00 – 15:00

תורמוסים בנחל תבור, בהדרכת חנן אזולאי

נחל תבור זורם בין הר תבור מצפון מערב, הר יבניאל מצפון מזרח, ורמות יששכר בדרום. מקורותיו של הנחל בהרי נצרת ומוצאו אל נהר הירדן דרומית לקיבוץ גשר.
בעונה זו של השנה הנחל מתקשט במגוון פרחים: תורמוס ההרים, עירית גדולה, כלניות, חרדל ועוד מן הצומח. קירות הבזלת יוצרים קניון וסדרה של בריכות מרשימות, ואם מזג האוויר יאפשר נוכל אפילו לשכשך רגליים. מיועד לאוהבי ומיטיבי לכת.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום רביעי, 3/3/2021 – בין השעות 9:00 – 15:00

מגבעת שאול ועד הסטף, בהדרכת שי בייטנר

שכונת עין כרם מוקפת טבע פראי מכל עבריה. בסיור זה נהלך בין משעולי הרים, בינות נביעות ומעיינות, נבקר בבוסתן יפהפה, ננוח בפינות חמד בצל העצים ונכיר את תרבות שהתפתחה באזור בימים קדומים. נפתח את סיורנו בעין חנדק ומשם נלך לעין כרם היפה, נמשיך בדרכנו ונרד בנחל בוסתן לנחל שורק, משם נחזור ונטפס בוואדי חנדק בחזרה לעין חנדק.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום חמישי,  4/3/2021 – בין השעות 9:00 – 15:00

נפלאות הטבע – העמק הוא חלום, בהדרכת רועי טלבי 

נפתח בטעימה מעמק המעיינות ותצפית ממצפור חפציבה על עמק חרוד ועמק יזרעאל, גבעת עמורה ורמות יששכר. נבקר ב"סוואנה אפריקאית" למרגלות הגלבוע מחשופי בזלת – עין רוויה, ונהנה מארוחת בוקר. משם נמשיך אל מסלול האירוסים במלכישוע ותצפית אל עבר השומרון. נתכנס להפסקת צהרים בהר אבינדב תוך תצפית על טורבינות הרוח וחלקן מארג הסביבתי. בהר ברקן, נהנה מפריחות עונתיות. נבקר בהר שאול תוך תצפית מרהיבה לקינוח, ומשם ירידה לצומת מעלה הגלבוע שבמערב שם נסיים את טיולנו.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום שישי,  5/3/2021 – בין השעות 9:00 – 15:00

תל אביב שלי – אל שוק הכרמל, כרם התימנים ונחלת שבעה, בהדרכת רמי אהרוני

ברגל נצא אל השוק המפורסם שאיש מפרנסי ת"א לא רצה בו. בכרם התימנים נבקר לצלילי דקלון, בועז ואהובה ב"בית הצדפים" כחול אשר על שפת הים…, בבית עגלונו של הרצל ועוד. דרך סמטאות השוק נגיע אל סמטת שפר ו"בתי פקידי בנק אפ"ק", בנחלת בנימין נבקש להבין מי הבנימין שמאחורי הנחלה? נחלוף על פני בית הכדים, בית העמודים, בית הדקל  והחנות המיתולוגית של נעלי 'פיל' הזכורה לכולנו מימי ילדותנו. המסלול כולו רגלי.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום שישי,  5/3/2021 – בין השעות 9:00 – 15:00

פריחה לאורך נחל אורן, בהדרכת גלי נחום

פריחה, סיפור ניסיון התיישבות, שיקום הטבע לאחר השריפה וגיאולוגיה בכפיפה אחת. מחניון האגם נצא למסלול המשלב טבע, פריחות ועוד לאורכו של נחל אורן. משם נעלה עם הרכבים אל חוות משמר הכרמל, שהוקמה ע"י רשות הטבע והגנים, נספר את סיפורה, בדרכנו נשלב מסלול נוסף (קצר) הכולל תצפיות נוף מרהיבות.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום שני,  8/3/2021 – בין השעות 9:00 – 15:00

סיפורו של קיבוץ גן שמואל, בהדרכת אביבית ברוקשטיין

קיבוץ גן שמואל שבשרון, חובק בתוכו סיפור על רב, יהודי התפוצות ונוף של למעלה ממאה שנה, ובכל אלה נמהלים סיפורי גבורה, רצח, ואהבה. זיכרון ושכחה של קבוצות ואנשים ממש כאן ליד הבית.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים).


 

יום שלישי,  9/3/2021 – בין השעות 9:00 – 15:00 

גן לאומי בית שערים, גבעות שייח אברק וכפר חסידים, בהדרכת פרופ' ציונה גרוסמרק

בית שערים מהווה עדות מרגשת מאבותינו אשר כמעט אין לה דוגמא בשום מקום אחר בעולם. הביקור בבית שערים מקפל את סיפורה של העיר, את סיפור היישוב היהודי באותה תקופה, אנשיו, מעשיהם ואמונתם הגדולה. המידע הארכיאולוגי מבית שערים כולל מאות כתובות מלוות בעשרות תבליטים של מנורות שבעת הקנים וכלי קודש יהודיים אחרים ומשלים את המידע מהמקורות הכתובים. בתום הביקור נצא להליכה קלה בנופי גבעות שייח' אבריק. לאחר הפסקת צהריים נשים פעמינו אל המוזיאון היהודי, השוכן בכפר חסידים, "יענקל'ס שטעטל", שם נתוודע למקום מלא קסם ואווירה, ונהנה מחוויה ייחודית ומהנה.

עלות: 160 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום רביעי, 10/3/21 – בין השעות 9:00 – 16:00

חגיגת טבע והיסטוריה בשפלת יהודה, בהדרכת יואב אבניאון

מסלול הליכה מקסים ומרתק, הליכה קלה בין חורבות עתיקות ונוף מרהיב ב"טוסקנה הישראלית". נתחיל בחורבת בורג'ין, בה מגובה 420 מטר מעל פני הים נשקף נוף מלוא חופניים, מהרי חברון ועד הים. נסקור את הפסיפסים והמערות במקום ונלך במסלול מעגלי מעניין. נבקר בחורבת עתרי ובה נראה שרידי ישוב יהודי כפרי ונספר על קורותיו הדרמטיים בימי מרד בר-כוכבא. לאחר הפסקה קלה, נמשיך לביקור ביקב הדר במושב עגור הכולל טעימות וקטע מוזיקלי נפלא, ונתארח בחצר ביתם המקסים של פיטר ובת שבע.

עלות: 180 ₪ (כולל הדרכה, כניסות לאתרים וטעימות)


 

יום חמישי,  11/3/2021 – בין השעות 9:00 – 15:00

המדבר שהיה לעיר, בהדרכת שלי אשכולי

היכן נפגשים מרכבת אש ועמודי מים? מתי הפך מדבר יהודה לעיר של ממש? מה הסודות שהסתירו תושבי החופים, אילו אוצרות התגלו )ואילו עדיין לא…), מדוע ביקשה קליאופטרה דווקא את המקום הזה, מה פיצחה תעלומת האפרסמון וכיצד שינה המדבר את פני העולם המערבי לנצח? סיור מיוחד אל ההוד והקסם של צפון ים המלח (אוגוסטה ויקטוריה, סנט ג'ורג, דיר חג'לה ואם יוותר זמן נבקר גם באתר הטבילה.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום שישי,  12/3/2021 – בין השעות 09:00 – 15:00

סיבוב בהר אביתר, בהדרכת אריאלה ארז

אל מזרח הגליל הפורח והצצה אל עמק החולה – עם פרוץ האביב וסיום הסגר נצא למסלול בן 5 ק"מ בהר אביתר המתנוסס מעל עמק החולה. המסלול בהר אביתר מעגלי, מיוחד ויפה וכולל פריחה, תצפית מרהיבה לעמק החולה והחרמון ונופי כרמים שלא מביישים את פרובנס…משם נעלה ברכב לפסגת הר דלתון ונמשיך לביקור במקדש רומי ייחודי ליד תל קדש. הליכה קלה-בינונית.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום שני, 15/3/2021 – בין השעות 09:00 – 14:00

אל הכרישים של נחל חדרה, בהדרכת תום צור

כשבחוץ קריר ומי הים חמימים, בחופי חדרה מתחילים לבצבץ סנפירים. מידי חורף, פוקדים עשרות כרישים את מימי תחנת הכוח "אורות רבין" ונהנים מזרמי המים החמים שנפלטים לים מהתחנה. חדרה הפכה למקום עלייה לרגל עבור צוללנים ומטיילים סקרנים מרחבי העולם, שבאים לחזות בטבע במיטבו. נתחיל בחניה של פארק נחל חדרה, ונעלה במעלה הזרם לכיוון גשר שביל ישראל ואתר חפציבא, וחצייה למוצא המים החמים מתחנת הכוח ותצפית מודרכת לכיוון אזור הכרישים. משם נמשיך לחציית הנחל דרומה וצעידה לאורך החוף החולי מדרום לשפך נחל חדרה, בחלק זה נשלב ניקוי אקטיבי של רצועת חוף מהזפת. דרגת מאמץ קל.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום שלישי, 16/3/2021 – בין השעות 9:00 – 16:00  

רמת הנדיב – חגיגה של טבע ונופים, בהדרכת יואב אבניאון

נפתח בגנים היפיפיים ובמרכז המבקרים המספר על משפחת רוטשילד. מחוץ לגנים ממתין לנו מסלול טבע יפה המוביל לחורבת מנצור אל-עקב. כאן נראה שרידי חווה עתיקה ותצפית מרהיבה על אגן נחל תנינים ומישור החוף. נמשיך לשפת המצוק הדרומי של חוטם הכרמל אל סלעי קארסט מרשימים ואתר קבורה עתיק. נחזור במסלול מעגלי לאזור מרכז המבקרים. לאחר ארוחת צהרים עצמית נמשיך בטיולנו ונגיע גם לעין צור.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום רביעי, 17/3/2021 – בין השעות: 09:00 – 15:00

אל ההרודיון, בהדרכת אביבית ברוקשטיין

בין השנים 23 ועד 15 לפנה"ס, הקים המלך הורדוס את ההרודיון, מבנה המשלב ארמון ומבצר חזק. המבנה הוקף חומה כפולה שקוטרה 63 מטרים שהתנשאה לגובה של 7 קומות. בתוך המבנה הקים הורדוס ארמון פרטי שכלל אולמות, חצרות ובית מרחץ. אחת התגליות החשובות ביותר נחשפה עם גילוי קברו של המלך על ידי הארכיאולוג אהוד נצר. נפתח את סיורינו בתצפית על האתר מארמון הנציב, ואחר כך, נעפיל מעלה, אל חיקו של הר החובק בתוכו היסטוריה וסיפור אנושי של מלך רדוף ונרדף. הליכה בדרגה בינונית.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

טופס הרשמה

    נא לשים לב למחירי הסיורים, המחיר משתנה ותלוי בין היתר בעליות כניסה לאתרים.

רישום לרשימת דוור

ניוזלטר