מספר טלפון

03-6990735

סמסטר אביב – קיץ 2021 - לימודי ערב

בית / סמסטר אביב – קיץ 2021 – לימודי ערב

סמסטר אביב – קיץ 2021 – לימודי ערב

תשפ"א – סמסטר אביב – ימי רביעי וחמישי – הרצאות וסיורים

* יתכנו שינויים בתכנית הלימודים והסיורים.

* היציאה לסיורים בשעה 7:30 מחניון מכללת לוינסקי, אלא אם יצוין אחרת. 

* ההרצאות והסיורים בהתאם להנחיות משרד הבריאות.


 

מגלים עולמות

מרצי התכנית: נפתלי הילגר, זהר נבון, ד"ר טל סיינס, פרופ' עמוס סימון, אירנה פרידלנד, ד"ר מירב קלו, זאב רליסקי.

ימי רביעי ערב

שעות: 18:00 – 21:30

משחר ההיסטוריה חיפשו אנשים להכיר ולהבין את העולם בו הם חיים. גילויים חדשים ריתקו את ההוויה האנושית, אנשים יצאו למסעות נועזים למקומות אקזוטיים ופגשו מעבר לאופק תרבויות רחוקות. הגילויים וההיכרות הרחבה עם קצוות תבל הובילו גם להבנה עמוקה של נפש האדם. תכנית רב-תחומית זו משלבת בין גיאוגרפיה, מדע, צילום ומוסיקה. בעזרת צילומים מרהיבים נחשף למקומות עלומים, נלמד על חידושים בחזית המחקר הישראלי, נתפעם מנפלאות המוח (כולל השפעתו על התנהגותנו והאפשרות לקריאת מחשבות) ונלמד על תחום מוביל, קרי, הנדסה ורפואה גנטית. לבסוף, כי איך אפשר בלי הרוח, נעמוד גם על הקשר בין מוסיקה וציור ביצירותיהם של גוסטב קלימט, אדוורד מונק ומארק שאגאל.

עלות התכנית: 1,720 ₪ (הסיורים כוללים תחבורה, הדרכה וכניסות לאתרים).

לנושאי הקורס, פרטים נוספים והרשמה >>


 

עולם חדש מופלא…

מרצי התכנית: זיו אלכסנדרוני, ד"ר צבי בראל, פרופ' עמוס סימון, רועי עלוני, ד"ר אושי שהם- קראוס, אפרת קליפשטיין.

ימי חמישי ערב

שעות: 18:00 – 21:30

מה בין זכויות אדם ומעמד האישה בעולם הערבי, לבין "הפלגה קולנועית" ליבשת אמריקה, מרחב ושינוי תפיסתי, רפואה גנומית ואמנות? האם הם חולקים קווים משותפים? על שאלות אלו ואחרות בתכנית זו. נעסוק במגמות ושינויים חובקי עולם בפילוסופיה, במדע, בפוליטיקה ובאמנות.  נרד לעומקו של המושג מרחב ונתוודע למרחבים חדשים (פיזיים ווירטואליים). נחקור ונתחקה אחר התרבות והפוליטיקה במזרח התיכון, והגורמים המרכזיים שמעצבים את התרבות במדינות ערב. נפליג ליבשת אמריקה ונהנה ממבט ייחודי להיסטוריה, התרבות והאידאולוגיה של ארה"ב דרך הקולנוע. נלמד על חלקה של הגנומיקה בשירות הרפואה המודרנית, הקשר בין גוף לנפש, בין לבין נאזין למלחינים יהודים אמריקאים במאה ה-20 ונתבסם מאמנות ישראלית מודרנית.

עלות התכנית: 1,720 ₪ (הסיורים כוללים: תחבורה, הדרכה וכניסות לאתרים)

לנושאי הקורס, פרטים נוספים והרשמה >>


 

ישראל, בסוד העניינים

מרצי התכנית: עו"ד דוד יהב, אילן לוטן, עו"ד קובי סגל, אפרת קליפשטיין, ד"ר אמנון קרטין, דביר קריב, ד"ר רז צימט.

ימי חמישי ערב

שעות: 18:00 – 21:30

שנותיה של מדינת ישראל עמדו בסימן גיבוש לאומי ויצירת מדינה יש מאין. לאורך השנים התמודדה ישראל עם אתגרים רבים: גיבוש לאומי, עלייה מאסיבית, מאבקים (פוליטיים, חברתיים, משפטיים ודתיים), ושמירה על הביטחון הלאומי. נדון בסוגיות מורכבות כמו יחסי רוב ומיעוט בישראל, הר הבית כמוקד עימות, כוחו של בג"צ, עונש מוות בישראל ובית הדין הבינלאומי בהאג. בד בבד, החלו ארגוני טרור לעשות שימוש ברשת האינטרנט החל מהפצת אידיאולוגיה, גיוס והכשרת פעילים, לוחמה פסיכולוגית וכלה במימוש פיגועים. מציאות זו מהווה אתגר מורכב ביותר לגופי הביטחון האמונים על סיכול טרור. נחשף לאמנות הנעת אנשים והשפעה על אנשים כאמצעי מרכזי לסיכול טרור והפסיכולוגיה העומדת שמאחורי, ונכיר את הדברים הסמויים מן העין, אך נוכחים ללא הרף בחיי היום יום של כולנו.

עלות התכנית: 1,720 ₪ (הסיורים כוללים תחבורה, הדרכה וכניסות לאתרים).

לנושאי הקורס, פרטים נוספים והרשמה >>


 

את אחת ואין אחרת – את לי ארץ

מרצי התכנית: זיו אלכסנדרוני, יעל גורי, גליה דורון, ד"ר רועי הורוביץ, פרופ' רפי וייכרט, ד"ר אלון לוטן, ד"ר דני סימון, רועי עלוני, אלה שופמן.

ימי חמישי ערב

שעות: 18:00 – 21:30

מקדמת דנא ועד ימינו, היוותה ארץ ישראל אבן שואבת לעמים רבים. בתכנית מרתקת זו נלמד על תרבות מסופוטמיה ועל שומר – ערש הציוויליזציה, נחשף לחותמן של המעצמות בעיצוב פני ירושלים, נתחקה אחר החי בארץ ישראל, נכיר את הקולנוע בתקופת החלוצים ומנגד את סיפור חלום גוש קטיף ושברו (אישית וקולקטיבית). בין לבין נתבונן בהשתקפות ארץ ישראל בשירה העברית, בתיאטרון ובתנ"ך ונכיר את פניה השונות. מוזמנים להצטרף אלינו ולאהוב אותה גם.

עלות התכנית: 1,720 ₪ (הסיורים כוללים תחבורה, הדרכה וכניסות לאתרים).

לנושאי הקורס, פרטים נוספים והרשמה >>


 

רישום לרשימת דוור

ניוזלטר