fbpx

פברואר 2021 - סיורים בהגעה עצמית - קבוצות אינטימיות (עד 20 משתתפים)

בית / פברואר 2021 – סיורים בהגעה עצמית – קבוצות אינטימיות (עד 20 משתתפים)

פברואר 2021 – סיורים בהגעה עצמית – קבוצות אינטימיות (עד 20 משתתפים)

פברואר הגיע, והחורף במלוא עיצומו. האוויר צלול וקריר וההליכה נעימה במיוחד. מוזמנים לצאת איתנו אל הטבע ונופי הארץ ששינו צבעיהם, המדבר הוריק, השקד פורח, מרבדי כלניות הנפרשים במלוא יפעתם, גבי מים שהתמלאו, מפלים זורמים ושוצפים ובעיקר מראות חורף מרעננים ולמכביר. מתאים לכל מי שהטבע קורא לו לצאת למרחב.

טופס הרשמה בתחתית הטקסט >>

 

יום שני,  1/2/2021בין השעות: 09:00 – 15:00 (בוטל בעקבות הסגר)

אנדרטאות בהרי יהודה, בהדרכת ד”ר ירון עובדיה

בהרי יהודה יש אנדרטאות רבות אלו שנבנו ביד אדם ואלו שנוצרו לאחר נטישה שמהן ניתן ללמוד שני דברים מרכזיים. האחד, את מה מנציחים, והשני, כיצד מנציחים. נכיר את האנדרטאות השונות ואת תפיסת העולם של הפסלים בנושא ההנצחה. נתחיל בביקור באנדרטה לזכר אנה פרנק ביער הקדושים, מגילת האש, הר אדר, האנדרטה לזכר דוד מרכוס ונסיים באנדרטה לזכר הפיגועים במגדלי התאומים.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום שלישי, 2/02/2021 – בין השעות 9:30 – 14:00 (בוטל בעקבות הסגר)

עיר החיים ועיר המתים – גן לאומי בית שערים, בהדרכת פרופ’ ציונה גרוסמרק

עיר המתים של בית שערים מהווה עדות מרגשת מאבותינו אשר כמעט אין לה דוגמא בשום מקום אחר בעולם. הביקור בנקרופוליס של בית שערים מקפל את סיפורה של העיר, את סיפור היישוב היהודי באותה תקופה, ואת סיפורם של אנשיו, מעשיהם ואמונתם הגדולה. המידע הארכיאולוגי מבית שערים כולל מאות כתובות מלוות בעשרות תבליטים של מנורות שבעת הקנים וכלי קודש יהודיים אחרים ומשלים את המידע מהמקורות הכתובים. בתום הביקור נצא להליכה קלה בנופי גבעות שייח’ אבריק.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום רביעי, 3/2/2021 – בין השעות 9:00 – 15:00 (בוטל בעקבות הסגר)

מכפר תבור להר תבור, בהדרכת אסתר שמואלי סטפמן

נפתח את סיורינו בכפר תבור (מסחה) ונגולל את סיפור המושבה, מייסדיה בני הדור השני של העלייה הראשונה, וקורותיה כיום, ונספר גם על הכפר שיבלי. לאחר מכן, נשים פעמנו להר תבור הידוע בכיפתו העגולה והיפה, אשר מתרוממת מעל פני השטח והבולטת ממערב לכפר תבור, אל השמורה ונפסע בשביל הפסגה בתקווה לפריחות מרהיבות.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום חמישי,  4/2/2021 – בין השעות 9:00 – 15:00 (בוטל בעקבות הסגר)

נתניה בימי המנדט – בעקבות פרשת הסרג’נטים, בהדרכת פלג לוי  

נתניה העיר שהוקמה ביוזמה פרטית בשנת 1929, מילאה תפקיד חשוב בתולדות היחסים עם המנדט הבריטי – החל משיתוף פעולה הדוק ובניית בסיסי צבא סביב לה וכלה במקום הבראה,  בילוי ונופש לחיילים. במקביל שימשה נתניה כבסיס קליטה לספינות המעפילים “אף אל פי כן”, ממש מתחת לאפם של הבריטים. תעשיות שונות אף גויסו למען המאמץ המלחמתי במלחמת העולם השנייה, כמו תעשיית היהלומים, שהוסבה למען מכשירי ניווט באוויר. ולבסוף ההתנגשות הגדולה, מאבק אלים אשר בשיאו התרחשה הדרמה של “פרשת הסרג’נטים”.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


  

יום שני,  8/2/2021 – בין השעות 9:00 – 15:00

עמק בית שאן – על פיתוח, קיפוח ומה שביניהם…, בהדרכת אביבית ברוקשטיין

נפתח את היום על הגלבוע במצפה שמיר, ונבקר בחוות הרוח (תחנת הטורבינות) ליד מעלה גלבוע. משם נגיע לביקור בקיבוץ ניר דוד, השוכן לגדת האסי היפיפה ובמוקד השיח הציבורי. בקיבוץ נפגש לשיחה מלב אל לב עם אחד מתושבי הקיבוץ, שיספר את סיפורו ויביא בפנינו את נקודת מבטו. משם נמשיך לבית שאן, נפגש עם תושבת היישוב שגדלה בעיר בית שאן, נשמע את סיפורה האישי ונקודת מבטה, בסיום היום נקנח בארוחת צהרים פרסית בית-שאנית מעשה ידיה של המארחת.

עלות: 210 ₪ (כולל הדרכה, כניסות לאתרים וארוחה).


 

יום שישי,  9/2/2021 – בין השעות 9:00 – 15:00 

אל נופי וסיפורי נחל שעל במערב הגליל, בהדרכת ניר קינן

נחל שעל הוא נחל קטן ולא מוכר בגליל המערבי, המתחתר בשלוחת מעלות, ונשפך לים לא רחוק מנהריה. הנחל עשיר בנופי חורש ים תיכוני ובגדתו הצפונית נובע מתוך מערה קטנה, עין שעל. באוקטובר 1948 היו הנופים השלווים עדים לקרבות קשים בין חיילי חטיבה 7 לבין כוחות צבא ההצלה של קאוקג’י. הקרב הקשה ביותר התחולל בחורבת בילטון, השוכנת על שלוחה מאורכת לצפון לנחל. פרשה זו שנותרה עלומה נחקרה באחרונה על ידי פרופ’ עמירם אידלמן ועל ידי ניר קינן. הטיול יכלול פרט להליכה גם את סיפור הקרבות. אורך המסלול כ 7 ק”מ בדרגת קושי בינונית. מיועד לאוהבי לכת.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום רביעי, 10/2/21 – בין השעות 9:00 – 15:00 (בוטל)

עמק חפר – חלום מול מציאות, בהדרכת רעות בירן

נצא לטיול בואדי חווארת’, הלוא הוא עמק חפר-אזור קסום ועלום בלב השרון.

נחקור אותו על היבטיו השונים – אנושי, אקולוגי וחקלאי ונבקר בכמה מהאתרים המיוחדים שנמצאים בו. נלך לאורך נחל אלכסנדר, נבקר גם במרכז ההצלה לצבי ים, נשמע על החלוצים שנלחמו בביצות ובקדחת ונראה מה מצב החקלאות היום באזור שבו הנדל”ן משתלט על השטחים הירוקים.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום חמישי,  11/2/2021 – בין השעות 9:00 – 15:00

אל עמק האלה – ארצה של בעלת הלביאות, בהדרכת שלי אשכולי

נצא לסיור בשפלת יהודה, בנוף יפהפה, בין גבעות פורחות ומערות מסתור. נשמע על מרדפים ליליים, שודדי עתיקות, ימיה הסוערים של השפלה, ועל הציפור שתמיד מסובבת ראשה – אל הבית שהשאירה מאחור. נבקר בתל בית שמש, נערוך תצפיות, משם נמשיך אל חורבת מדרס ונסיים בפארק האותיות שברמת בית שמש. בדרכנו נגלה מי הייתה המלכה הראשונה של בית שמש, ולאן נעלמה? מתי נחצבו אינספור מערות אל תוך הסלע, מה חיפש גוליית דווקא כאן, ו…כיצד מעצבים פארק שיזמין אנשים לטבע?

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום שישי,  12/2/2021 – בין השעות 9:00 – 15:00 (בוטל)

לגיהנום ובחזרה בירושלים של זנב, בהדרכת ניר אורטל

טיול טבע עירוני בירושלים – מגיא בן-הינום ומעלה הר ציון אל ממילא והפארקים. ב”מייל התרבותי” נחלוף בין קורבנות למולך וקברים נשכחים משלל עדות ותקופות, נכיר גנים נסתרים ופארקים גלויים ונפגוש בעלי חיים אמתיים וספרותיים בתולדות ירושלים.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום שני, 15/2/2021 – בין השעות 09:00 – 15:00 (הסיור בוטל)

נופי עמק בית שאן בדגש התיישבותי וכאזור ספר ומפגש, בהדרכת ניר קינן

נפתח בביקור בקניון הבזלת של נחל חרוד ונעמוד על תכונותיו הייחודיות של עמק בית שאן. נרד אל כביש “מינוס 200” וממנו אל המרכז האזורי לטיפול בשפכים ובפסולת. נלך כברת דרך קצרה אל עין אבוקה ונחל אבוקה. נבקר באנדרטה שהוקמה לפני מספר שנים על מקומו של קיבוץ אבוקה, שהתקיים כאן משך עשור עד שחרב ונעלם. נמשיך בנסיעה לאתר “שער ירדן”, ונצפה אל הגשר שהושלם באחרונה ונועד לחבר את שתי גדות הירדן.  נעסוק בפרויקט המעניין שעיקרו שיתוף פעולה כלכלי בין ישראל וירדן, תוך יצירת אזור אקס-טריטוריאלי ומרחב סחר חופשי בין המדינות. לסיום היום נתארח במושב ירדנה שהוקם בראשית שנות ה-50 על ידי עולי כורדיסטאן. נפגוש את בן המקום ונשמע ממנו על הישוב בו גדל ועל יהודי כורדיסטאן.

עלות: 160 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום שלישי, 16/2/2021 – בין השעות 9:00 – 13:30  

שמורת דור הבנים, בהדרכת תום צור

הפעם נצא לשמורת דור הבנים, שמורת טבע יפיפייה וייחודית, המאופיינת במפרצים, באיים מיוחדים ובתופעות טבע מרתקות. נפתח את סיורנו בחוף דור, ונלך דרך קיבוץ נחשולים אל מוזיאון המזגגה. משם נמשיך צפונה לאורכן של בריכות הדגים, לחוף המפורץ, ונערוך היכרות עם מיני בעלי חיים שוכני החוף הסלעי. משם נמשיך לתל דור לתצפית שקיעה מרהיבה. הליכה קלה. שנצא לדרך?

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום רביעי, 17/2/2021 – בין השעות: 09:30 – 15:30 (בוטל בעקבות מזג האוויר)

“בעקבות הידיד”, בהדרכת רמי אהרוני

נצא אל מרחבי עמקי יזרעאל ועמק חרוד ונבקש להתחקות אחר פעולתם של אנשי “פלָגות הלילה המיוחדות” (S.N.S), בפיקודו של ה”ידיד” ואולי “הקפטן המשוגע? נבקר במחנה ישראל, בבית שטורמן, בבית העלמין בעין חרוד ועוד. בסיור נשלב קטעי הליכה קצרים בדרגת קושי קלה, בתקווה לפריחות עונתיות.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום חמישי, 18/02/2021 – בין השעות 9:00 – 15:00 (בוטל בעקבות מזג האוויר)

נחל שקמה והגן הלאומי אשקלון, בהדרכת יואב אבניאון

הפעם נצא אל הגן הלאומי אשקלון, נסקור את ההיסטוריה העשירה של העיר, נראה את השער הכנעני בו משולבת קשת מן הקדומות בעולם ופסלים רומיים מן היפים בארץ. נתהה על משמעות קבורת הכלבים הנדירה מהתקופה הפרסית, נהלך על סוללת המצור הענקית ממנה ניבט נוף מרהיב של הים והעיר. מכאן נגיע לשפך נחל שקמה למסלול רגלי של כשעה וחצי עד שעתיים לאורך הנחל המרהיב על רקע דיונות צהובות, ים כחול ופריחה. הליכה קלה.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום שישי, 19/2/2021 – בין השעות: 10:00 – 15:30

גלריות ייחודיות ביפו, בהדרכת אפרת קליפשטיין

סיור גלריות באזור אצטדיון בלומפילד ביפו, נכיר רוחות רעננות של אמנות ושל שינוי ביפו היפה. הפעם נשים פעמינו אל הגלריות – גורדון, אלון שגב, ודפוס הראל. נשמע אמנות מצוינת וההקשר שלה לחיים וגם…לכסף. נקנח בביקור בסטודיו של שי זילברמן, בלב בית יפואי יפיפה ונתבונן בעבודותיו. מזומנים ליהנות ממבחר גלריות ויצירות אמנות.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסה לגלריות)


 

יום ראשון, 21/2/2021 – בין השעות: 10:00 – 15:30

משני צידי הגבול שהיה – בית צפאפא ושרפאת, בהדרכת: דב נוטקביץ 

בית צפאפא ושרפאת שני כפרים לא מוכרים (גם למטיילים ותיקים) בתוככי ירושלים. נסייר בשולי בית צפאפא, בין בית חולים מנדטורי למחלות מדבקות (כיום ישיבת איתר”י), ל”עמדות המצריות”, לבית כתאן  בו אמור היה לקום מוזיאון “מצפה”  ובית חרושת לקרח. נמשיך בדרכנו לשרפאת, נעלה  אל קברה של הקדושה סת’ באדריה, נספר על ביתו של מוכתר הכפר עלי משעל ועל  אחת מפעולות התגמול הראשונות בשנות ה-50 , ומשם אל בית הקיץ של אחד מחשובי ההנהגה הערבית בתקופת המנדט, מוסא אל עלמי וסיפור מפגשיו עם דוד בן גוריון תחת עץ האלון הענק.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום שני, 22/2/21 – בין השעות 9:00 – 15:00

ההר הירוק כל ימות השנה – דרך הדורות וחורשת הארבעים, בהדרכת גלי נחום  

הפעם נצא למסלול טיול קליל וקסום, אל הכרמל היפהפה (כל ימות השנה). נפתח את סיורנו בחורשת הארבעים, שזכתה לשמה בשמה בזכות כ-40 עצי אלון עתיקים, בני מאות שנים, הקשורים ל-40 נביאים דרוזים. וזה לא הכול: על פי האמונה, אחת לשנה, בלילה של ירח מלא, מתכנסים יחדיו אותם נביאים, ומחליטים על גורל העולם לקראת השנה החדשה. נהלך בין עצי אלון עתיקים, נעפיל ונשקיף ממצוק נישא על נופי מפרץ חיפה והגליל התחתון ובדרך נקווה גם ליהנות מפריחות אופייניות לעונה. משם נמשיך אל ׳דרך הדורות׳ – פארק ארכיאולוגי פתוח, ובו שרידי מבנים עתיקים, בתי בד, אסמי תבואה, מבני קבורה, מחסנים ועוד, שנמצאו ברחבי הארץ, הועברו לרום הכרמל ויחד יוצרים את דרך הדורות וחושפים צורות בנייה ייחודיות ברחבי ישראל במשך אלפי שנים. מוכנים?

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום שלישי,  23/2/2021 – בין השעות 9:00 – 15:00 (הסיור בוטל)

“דרום אדום” – אל בתרונות בארי שבנגב המערבי, בהדרכת חנן אזולאי

נצא אל שמורה מדהימה ביופיו במיוחד בעת הזו, המשתרעת על פני עמק מבותר, עטור ערוצים המתחתרים במסלע  הרך. נחל סחף המתנקז אל נחל הבשור, יובליו וערוציו, חורצים באדמת הלס הרכה ויוצרים את הנוף מבותר – אליו פנינו מועדות. נפתח את המסלול במגדל המים בחורשת האקליפטוסים, משם נרד אל עמק מגוון במאופיין בצמחיה מדברית וים תיכונית, ונהנה משלל פרחים ומרבדי כלניות. נסיים את הטיול, כקילומטר אחד צפונית לקיבוץ בארי, בשמורת שוקדה.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

יום רביעי, 24/2/2021 – בין השעות: 09:00 – 15:00

“בין קווי השבר” – תל אביב – יפו במלחמת העצמאות, בהדרכת איציק דרור

מתוקף שמו הסיור עוסק בקונפליקט הגדול של ת”א – מצד אחד, הרצון להיות נורמלית, עיר עולם שאינה עוצרת, כרך אירופי על חוף הים, ומן הצד השני, מרכז לכל תהפוכות המאבק הפוליטי והצבאי על התקומה והקיום היהודי בארץ ישראל.  המסלול ינוע בין טיילת חוף הים – כסמל לעיר בלי הפסקה, לבין רחוב הירקון – שהיה מרכז העצבים של התרחשויות רבות בעיקר סביב ימי המאבק לתקומה ועד שנות ה 70 המאוחרות. בין שאר התחנות: בית האופרה – הכנסת הישנה, גן העפלה – גן לונדון, בית רחל, הבית האדום – מפקדת מלחמת השחרור, מפעל העורות – תע”ש 1 ייצור נשק במחתרת, גן ערן, בית לאה  גולדברג, וסיור בבית בן גוריון.

עלות: 130 ₪ (כולל הדרכה וכניסות לאתרים)


 

 

טופס הרשמה

    נא לשים לב למחירי הסיורים, המחיר משתנה ותלוי בין היתר בעליות כניסה לאתרים.

רישום לרשימת דוור

ניוזלטר

פניה מהירה

ניתן לשלוח פניות בכל נושא הקשור למכון אבשלום, רישום, תשלום אונליין, תוכן קורסים, פעילויות ועוד.

טוען...
Form Uploaded
[training_simple_products]
[event_modal_shortcode]

הזמנת כרטיסים

אנא בחרו את המוצרים המתאימים לכם

[course_modal_shortcode]
[event_modal_shortcode]
דילוג לתוכן