fbpx
שישי במכון - לסגור את השבוע - לפתוח את הראש

ארץ ישראל - לטייל, לאהוב וליהנות

בית / קורסים / שישי במכון - לסגור את השבוע - לפתוח את הראש / ארץ ישראל - לטייל, לאהוב וליהנות

ארץ ישראל – לטייל, לאהוב וליהנות

סוג פעילותיום ותאריךתכנית הפעילות
אירוע פתיחת שנת הלימודים - פרטים בהמשך
סיור 110/11/23שמורת הר מירון - קבר הרשב"י ובית הכנסת הקדום של מירון, מסלול הליכה בשביל הפסגה (סובב הר מירון), בית הכנסת בנבוריה ונסיים בתצפית מביריה.

אסתר שמואלי
סיור 215/12/23לקראת חג מולד במנזרי הירדן - קאסר אל יהוד, ציר המנזרים (אתיופי ואומני), יוחנן המטביל האורתודוכסי והקפלה הפרנציסקנית.

מיכל בן עטר
סיור 312/1/24בעקבות הפלמ"ח - מוזיאון שער הגיא, אנדרטת מח"ל, תל עזקה, בסימן מחלקת ההר - נתיב הל"ה והר יעלה (חברים מספרים על ג'ימי).

כץ יהודה (כצל'ה)
סיור 416/2/24דרום אדום - נפתח בשמורת פורה, שמורת עציץ מיוחדת המהווה מפגש בין הצומח הים תיכוני לצומח המדברי, נמשיך ונלך דרך יער קק"ל עם נחל פורה עד לגשר הרכבת הטורקי ונצפה על תל נג'ילה. נספר על התרחשויות במרחב במלה"ע ה-1 ובמלחמת העצמאות ונתייחס למיני הצומח הייחודיים למקום. כ-5 ק"מ.

עטר זהבי
קמפוס
סיורים 6-5

יידרש תשלום נוסף עבור לינה, כלכלה ומנהלה
14/3/24
15/3/24

ימים
 חמישי-שישי
קמפוס: אל אצבע הגליל                        
  1. נפתח את היום בביקור בשמורת הטבע נחל עיון השופע מים כל השנה ובצידיו צמחייה עשירה. נפסע במורד הנחל ובדרכנו נחלוף על פני 4 מפלים: מפל עיון, מפל הטחנה, מפל האשד והמפל המרשים מכולם מפל התנור. נמשיך לכפר העלאווי עג'ר (רג'ר), שתושביו בעבר היו אזרחים סורים שבנו את כפרם לפני כ-350 שנה  בשטח לבנון ונשמע את סיפורו המיוחד. נבקר בדיר הכבשים ונטעם מגבינת השנקליש המיוחדת. נסייר ברחובות הכפר האסטטיים והנקיים בצורה יוצאת דופן נלמד על אורחות החיים בכפר. נבקר בגן השלום, נצפה אל מעיינות הווזאני ואל נחל החצבאני.
  2. נפתח את היום במצפה נמרוד שבראש פינה, שם נפגש לשיחה עם חזי אביו של נמרוד שגב שנפל במלחמת לבנון השנייה. נטייל בסמטאות הישוב ונשמע על המתיישבים הראשונים, נבקר בבית הכנסת העתיק, נתרשם מבית המלון הראשון שנבנה בגליל העליון, בית הפקידות וביתו של פרופסור מר לוחם הקדחת. הדרדרה - הישוב הבודד היחיד ממזרח לאגם החולה ונשמע על קשיי החיים של החלוצים ששהו במקום ומה הייתה אחריתם. נמשיך אל יסוד המעלה לרחוב המייסדים, ביקור בחוות התבלינים וסיום במזח הדייגים.
אהרל'ה ברינדט
לינה: מלון בכפר - כפר סאלד
סיור 75/4/24על נשים בירושלים – נבקר באוגוסטה ויקטוריה על הר הצופים ואחר כך נרד מהר הזיתים (מקבר חולדה למריה מגדלנה - תצפית מבחוץ וקבר מרים). נסיים במפגש עם הצלמת ורדה פולק.

אביבית ברוקשטיין
סיור 810/5/24הכרמל הגבוה – מערת האדם הקדמון, מחצבות קדומים, אנדרטת אסון הכרמל - צומח והתחדשות ומנזר המוחרקה (הליכה של כ-3 ק"מ).

גלי נחום
מועד חלופי - נא לשריין24/5/24

 

להורדת טופס הרשמה לחץ כאן

 

הערות:

  • הליכה קלה ומעלה
  • פתיחת התכנית מותנת בהרשמה.
  • יתכנו שינויים בתכנית הסיורים.
  • היציאה לסיורים בשעה: 07:30 (אלא אם צוין אחרת).
  • חזרה משוערת 16:00-18:00, תלוי בעונה וביעד הנסיעה.
  • השלמת סיורים בכפוף לאמור בטופס הרשמה מצ”ב.

 

עלות התכנית: 1,840 ₪.

כולל הדרכה, תחבורה וכניסות לאתרים.

 

ניתן להירשם במכון אבשלום באמצעות טופס הרשמה, באתר המכון, בפקס: 03-7411389 בטלפון: 03-6990735,
בדוא”ל:
 m_avshalom@avshalom – inst.co.il

© כל הזכויות לתכנית זו שמורות למכון אבשלום

הקודם הבא הצג הכל

רישום לרשימת דוור

ניוזלטר

[event_modal_shortcode]
דילוג לתוכן