מספר טלפון

03-6990735
לימודי בוקר

ימי שלישי - "פעמיים כי טוב..."

בית / קורסים / לימודי בוקר / ימי שלישי - "פעמיים כי טוב..."

הליכה קלה

 

תכנית הלימודים:

סוג פעילותיום ותאריךתכנית פעילות
סיור 108/11/22על תפילות ועוד - בתי כנסת עתיקים - נפתח בבית אלפא ונכיר בית כנסת גדול מן המאה ה-6 המעוטר ברצפת פסיפס ובה גלגל מזלות, נעפיל אל רמת הגולן ונכיר את בית הכנסת אום אל קאנטיר (אם הקשתות), נספר על שימור ושיחזור בית כנסת שהריסותיו נמצאו וחלקיו הושבו, אט-אט למקומם. נמשיך בהליכה קלה לעין פיק ונסיים ברחוב האמנים באניעם.
בהדרכת אסתר שמואלי.
סיור 206/12/22צפת בתפארתה (מאות 16–19) – נצא לסיור ברובע העתיק של צפת, נבקר ב-2 בתי כנסת המשמרים את ניחוחה של צפת עת תפארתה ונשמע על הדמויות הססגוניות שאכלסו את הרובע. נכיר את צפת של מטה - צפת שלפני רעידת האדמה הגדולה. נבקר אמן קבליסטי, המשלב את עולם הקבלה בציורים מרהיבים, ונסיים בסיבוב מעגלי בפסגת הר מירון ותצפיות לכל עבר (הליכה קלה-בינונית).
בהדרכת אריאלה ארז.
סיור 327/12/22עתיקות בית-שאן מן התקופה הרומית-ביזנטית - נפתח את היום בתצפית ובהליכה נעימה בנחל חרוד וגשר קנטרה ולאחר מכן נבקר בעיר העתיקה בית שאן. העיר בית שאן אוצרת בתוכה את עברו של העמק שהיווה נתיב מרכזי למשך מאות בשנים. שרידי פאר מעטרים את רחובותיה מאז התקופה הרומית והביזנטית. מעל כל אלו מתנשא לו התל בו שכנה העיר המקראית ולמרגלותיו זורם נחל חרוד שמימיו מפכים כל ימות השנה.
בהדרכת רונה אביסף.
סיור 424/01/23בציר שנת 505 היה מצוין – שבטה והאזור - ביר עסלוג - סיפור ההתיישבות היהודית והקשר שלה להתיישבות הקדומה בנגב, גבעת חיל - תצפית על המרחב ועל המתקנים הסולריים, חורבות שבטה וסביבתה (הגן הלאומי, התלוליות, בוסתן מיכאל).
בהדרכת יואב אבניאון.
סיור 521/02/23
הגעה עצמית
על חדר אחד בחולות - בעקבות ש"י עגנון בנווה צדק - נפגש במתחם התחנה, תצפית ליפו מגן צ'ארלס קלור, רחוב רזיאל, המושבה האמריקאית-גרמנית, נווה צדק וטיילת המסילה (מסלול מעגלי).
בהדרכת גלי נחום.
סיור 614/03/23הזוג המפורסם מעמק עדולם - יהודה ותמר: נפתח את היום בביקור במנזר דיר רפעאת וביקב מוני, נמשיך בנסיעה לאדרת, תצפית על הרי חברון ועל אזור הכרמים – מה בין רועה לחקלאי? נמשיך במסלול רגלי אל עץ האלה ושביל קנים. בחלקו השני של היום נבקר בפארק עדולם בתקווה לפריחות אזוריות מרהיבות ונסיים בחורבת מדרס לקראת שקיעה.
בהדרכת שלי אשכולי.
סיור 702/05/23אמנות ואדריכלות במרכז העיר ירושלים: בית האמנים - בצלאל הישן, בית אנה טיכו, המפעל, ונקודות עניין מרתקות בדרך. הליכה קלה מבית אנה טיכו ועד ל"מפעל".
בהדרכת חוה שוורץ.
סיור 806/06/23אל הלגונה הכחולה – אכזיב: תצפית  מראש הנקרה, ירידה ברכבל וצפייה בחיזיון האורקולי. לאחר מכן נבקר במערכת סדקים שהתפתחה למנהרות החושפות נוף מרהיב ודרמטי של מפגש בין גלי הים השוצפים וסלעי הגיר הלבנים. נערוך תצפית על שפני סלע, נבקר במחצבה הפניקית, ובחוות הדגרה של צבי ים. בחלקו השני של היום נצא למסלול מחוף אכזיב אל הלגונה ונחצה עד רכס הכורכר, בין מפרצונים ולגונות. נתבונן בבעלי חיים ימיים כמו, מלפפוני-ים, רכיכות, סרטנים ונלמד על דרכי הישרדותם, ועל הרגלי האכילה והרבייה שלהם.
בהדרכת חנן אזולאי.

 

הערות:

  • פתיחת התכנית מותנת במס’ הנרשמים.
  • יתכנו שינויים בתכנית הסיורים.
  • הסיורים בהתאם להנחיות משרד הבריאות.
  • היציאה לסיורים בשעה: 07:30 (אלא אם צוין אחרת).
  • חזרה משוערת 16:00-18:00, תלוי בעונה וביעד הנסיעה.
  • השלמת סיורים בכפוף לאמור בטופס הרשמה מצ”ב.

 

עלות התכנית (כולל הדרכה, תחבורה וכניסות לאתרים):

תלמיד חדש – 1,980 ₪

תלמיד ותיק – 1,860 ₪.

 

טופס רשמה >>

הקודם הבא הצג הכל

רישום לרשימת דוור

ניוזלטר