מספר טלפון

03-6990735
ש/410 סדרות סיורים

סיורי תל אביב

בית / קורסים / סדרות סיורים / סיורי תל אביב

מדריכה

ד"ר מיכל אורן

תכנית הסיורים

הסיורים כוללים הליכה מרובה בדרגה קלה.

טופס רישום לסדרת סיורים >>

 1/11/19 – תל-אביב עיר הקודש

הסיור יעסוק בפולמוסי החינוך והדת בתל-אביב הקטנה. נתחיל בבתי הספר הדתיים לעומת הלאומיים, מלחמת השפות ומטרות ההוראה, באמצעות חוויות גוטמן ב-'האוטונומיה הרוסית'. נעלה על נס את המקדש הלאומי – הגימנסיה 'הרצליה' והחינוך הפטריוטי שהעניקה, ונכיר כמה מבוגריה ומוריה הראשונים. נעקוב אחר פולמוס בתי הכנסת ושמירת השבת כפי שהשתקף בבחירות למועצת העיר.

29/11/19 מעיר גנים לתל אבק – אלם המוזה ועמל העיר

הסיור יעסוק בקשר ההדוק שבין איש הרוח חיים נחמן ביאליק לבין איש המעשה מאיר דיזנגוף, וכיצד עמלו שניהם על עיצובה של עיר הפלאות – פיזית ורוחנית.

17/1/20  – עג'מי, לא רק סרט…

בסיור נכיר את סמטאותיה הייחודיות של שכונת עג'מי על רקע מצבה החברתי-כלכלי, מעמדה בעיר תל-אביב-יפו, קונפליקט הדיור ויחסי יהודים ערבים. נבקר בפרויקט אנדרומדה, בפארק מדרון יפו וברחובות קדם ויפת.

14/2/20 –  בסנדלים על גשר הירקון

בין טבע לעיר: הליכה לאורך הירקון (כ-5 ק"מ). בסיור נספר על הנדיב הלא ידוע, הכפר גריסה ("שבע טחנות") ופרשת הרצח ערב קום המדינה. כן נלמד כיצד התפתח איזור שפת הירקון מכפרים ערביים ושכונות ספר למגדלי צמרת.

13/3/20 –  מי יבנה לי בית בתל-אביב?

העיר הבורגנית של טרום המדינה במפגש עם 'עיר בלי הפסקה' – נכיר את סצנת בתי הקפה, הבידור והתיאטרון – של אז והיום, תוך שיטוט באיזור תכנית המתאר של פטריק גדס וכיכר דיזנגוף המשופצת. נכיר את בתי הסגנון הבינלאומי ואופיה הסקטוריאלי של תל-אביב, ונדלג בין גינותיה הקסומות.

24/4/20 – נווה-שאנן וסביבת התחנה המרכזית הישנה – Not In My Back Yard) NIMBY)

מי "הלבין" את תל-אביב? נכיר בסיור את שכונת נווה-שאנן הוותיקה והיפה הנחבאת מאחורי התחנות המרכזיות וכן את השכונות הסמוכות לה – הקווקזים, צ'לנוב ואחרות. נעמוד על התמורות שחלו עם השנים והתכניות החדשות לשיקום האיזור בעתיד.

*יתכנו שינויים בתכנית הסיורים

הקודם הבא הצג הכל

רישום לרשימת דוור

ניוזלטר