מספר טלפון

03-6990735
ש'/411 סדרות סיורים

על קו הגבול - תל אביב יפו ושכנותיה

בית / קורסים / סדרות סיורים / על קו הגבול - תל אביב יפו ושכנותיה

מדריכים

מיטב המדריכים

תכנית הסיורים

טופס הרשמה שישי במכון בוגרים >>

13.11.2020 – "עיר שחוברה לה יחדיו"

אזור התפר בין שתי ערים ואתגר עיצוב הזיכרון הלאומי – אזור מנשייה; יפו במלחמה – בית גידי ומסגד חסן-בק; עיצובו מחדש של האזור (טיילת צ'רלס קלור).

בהדרכת: ד"ר מיכל אורן

18.12.2020 – בת הים הקטנה

אבי משה-סגל שב אל מקורותיו בשיכון ״עולה חדש״ בבת-ים הקטנה, שבו התיישבו סבו וסבתו ניצולי השואה ובה גדל אביו. דרך עיניו נתבונן בעיירת המהגרים של שנות ה-50-60, שצמחה במהירות מסחררת, מישוב הספר המסורתי והמרוחק ״בית וגן״, שקם בחולות לפני תשעים שנה, ועד לחשיפת סיפורה של העיר החופית בת-ים, שעתידה עוד לפניה…

בהדרכת: אבי משה-סגל

15.01.2021 – "ראשון לציון מארש" – הראשונים במושבה הראשונה של העלייה הראשונה

נבקר במושבה אשר טבעה את חותם הראשוניות על החיים העבריים בארץ ישראל, בין הבתים שנותרו, שחלקם שומרו, נרקום את חלומות העבר. נספר כיצד מצאו מים ומי היו הביל"ויים, נרחיב על משורר שנתן בכוס עינו, על בית העם ועל החינוך העברי, על ביקורו של הרצל במושבה ועוד, וגם על עיצובה של ראשון לציון כמרכז העולמי לשפה העברית מאז ועד היום….

בהדרכת: יוסי גולדברג

12.02.2021 – בני ברק – לקראת שבת מלכה

בני ברק מסקרנת ומעניינת, לעיתים נדמה כי זוהי עיר תזזיתית שאין בה רגע דל. וביום שישי? העיר ותושביה במרוץ נגד השעון… הפעם נתארח בבית משפחה חרדית, נשמע על ההכנות לשבת, נטייל בין שכיות החמדה של העיר, נסביר את המקור לאכילת מעדני השבת האופייניים לעיר ונטעם ממיטב מאכלי השבת – בין מעדניות לבתי אוכל.

בהדרכת: דורית ברק

12.03.2021 – חולון – כבר מזמן לא רק חול…

בחולון של שני העשורים האחרונים התחוללו שינויים רבים, נתחיל בסיפור התרבותי והעכשווי ונגיע בהמשך הסיור אל הסיפור ההיסטורי – כיכר העיר החדשה (המדיטק ומוזיאון העיצוב); מגדלים בשדרה – שכונת יוקרה גבוהה (מדי?); שכונת קריית פנחס אילון – גני סיפור; גבעת חוסמסה – חולון כאתר האימונים הראשי של חברי ה"הגנה" במחוז תל אביב (כולל קטע הליכה קלה).

בהדרכת: רמי אהרוני

23.04.2021 – הרצליה – על הדומה ועל השונה

נסייר בעיר הרצליה. נפתח בבית הראשונים בו נסקור את תולדות העיר, נראה מודל של היישוב בראשיתו ונשמע על משפחת צ'יז'יק שבנתה את הבית וחיה בו. נסייר ברחובות העיר לראות מבנים היסטוריים וסיפורים אנושיים. נסיים בביקור במוזיאון הרצליה לאמנות המרתק.

בהדרכת: יואב אבניאון

* יתכנו שינויים בתכנית הסיורים

הקודם הבא הצג הכל

רישום לרשימת דוור

ניוזלטר