מספר טלפון

03-6990735

מורי דרך

בית / קורסים / קורס מורי דרך

קורס מורי דרך

מכון אבשלום הוא המוסד המוביל בלימודי ארץ ישראל. המכון היה הראשון לשלב לימודים עיונים במגוון נושאים עם סיורים מקיפים ברחבי ארץ ישראל תוך יצירת מסגרת קבוצתית אינטימית ואווירה משפחתית. המכון מקפיד להעסיק את מיטב המרצים והחוקרים ואת מדריכי הטיולים הבכירים בישראל תוך קידום של מרצים ומדריכים צעירים. במשך שנות פעילותנו למדו במכון אלפי תלמידות ותלמידים, אשר חלקם הגדול התמיד בלימודיו שנים רבות, וביחד יצרנו את משפחת מכון אבשלום.

כגוף מוביל בתחומו רואה מכון אבשלום חשיבות רבה בקידום נושא התיירות בישראל מתוך הבנה כי הנחלת ידיעת הארץ, ברמה מקצועית ואישית גבוהה, הנה ערך מרכזי בקידום החברה הישראלית ומדינת ישראל. לכן מקיים מכון אבשלום קורס להכשרת מורי דרך הפועל באישור משרד התיירות.

הקורס יפעל בהתאם להנחיות ודרישות משרד התיירות ויכלול כ-330 שעות לימוד בכיתה וכ-60 ימי סיור אשר יתפרסו על שנת לימודים אחת. השיעורים בכיתה יעסקו במגוון נושאים: גיאוגרפיה, בוטניקה, זואולוגיה, היסטוריה, ארכיאולוגיה, דתות, אומנות, אדריכלות, מתודיקה ותיירות, אשר יועברו על ידי מיטב החוקרים והמרצים. הסיורים שיתפרסו לאורכה ולרוחבה של ארץ ישראל יועברו על ידי מדריכים המנוסים בהתאמת הידע לצרכי מורי הדרך. חלק מהסיורים יהיו במסגרת “קמפוסים” באזורים שונים שיימשכו בין יומיים לארבעה ימים. בנוסף להרצאות וסיורים יכלול הקורס הנחייה וסיוע לקראת מבחני ההסמכה של משרד התיירות, עזרה פרטנית במידת הצורך ועוד.

מרכז הקורס הוא ד”ר שי רוזן, מורה דרך ותיק ורכז קורס מורי דרך מנוסה, אשר במהלך שנות עבודתו התמחה במגוון תחומי ידע שונים. שי רוזן מעביר השתלמויות מדריכים במסגרת משרד התיירות וגופים נוספים.

מכון אבשלום נודע ביכולתו להכשיר מורי דרך, המהווים לנו מקור גאווה, בתהליך הכשרה איכותי המשלב חוויה לימודית והווי וגיבוש חברתי ונשמח לסייע לך להפוך את התחביב למקצוע – תוך הקניית התכנים הנדרשים, כלי ההוראה, רוח ההדרכה וכמובן גם הנאה.

שי רוזן
רכז קורס מורי דרך מכון אבשלום

פיני שומר
מנכ”ל מכון אבשלום

 

טופס הרשמה

 

פרטים ותנאי קבלה לקורס מורי דרך:

 • universitycampus

  א. כללי

  מטרת הקורס היא להכשיר מורי דרך עבור קהל המטיילים הישראלי (תיירות פנים) וציבור התיירים (תיירות חוץ) בתחומי ארץ ישראל. תכנית הלימודים מורכבת משיעורים בכיתה, סיורים בשטח, קמפוסים לימודיים, ימי עיון, עבודות בית וסדנאות.

 • motherboard

  ב. ימי הלימוד והסיורים

  הלימודים יתקיימו בימי שני בין השעות 21:00-16:00.

  הסיורים יתקיימו בימי חמישי מהשעה 06:30 ויימשכו יום שלם.

 • nicepicture

  ג. מועד פתיחת הקורס

  הקורס ייפתח בחודש נובמבר 2022 ויימשך שנה.

 • calendar

  ד. שכר הלימוד

  שכר הלימוד לקורס מורי דרך במכון אבשלום הנו 21,700 ש”ח. המחיר כולל את כל הרצאות והסיורים הנכללים בתוכנית הקורס, אוטובוס לסיורים, לינה במסגרת הקמפוסים ואבטחה (במידת הצורך). ניתן לשלם ב-12 תשלומים ללא ריבית.

  דמי רישום: 300 ₪.

 • universitycampus

  ה. הטבות למשתתפי הקורס

  תלמידי הקורס זכאים, במהלך לימודיהם בקורס, לכניסה ללא תשלום לאירועי המכון המתקיימים במכללה (אירועי “הבמה הפתוחה”, ימי עיון, כנסים וכדומה).

 • check1

  ו. מקום הלימוד

  הלימודים יתקיימו ב”מכללת לוינסקי”, רח’ שושנה פרסיץ’ 19, קריית החינוך של תל אביב.

  במקום מגרשי חנייה ללא תשלום, קפיטריה, ספרייה אקדמית, מכונות צילום ועוד.

 • agrrement

  ז. דרישות קבלה

  אזרח או תושב ישראל, מעל גיל 20, בעל תעודת בגרות ישראלית או בוגר 12 שנות לימוד (מעל גיל 30) או בעל ציון של לפחות 550 בבחינה פסיכומטרית. תעודת השכלה מחו”ל חייבת אישור והכרה בכתב ממשרד התיירות.

 • book

  ח. הרשמה לקורס

  ההרשמה לקורס במשרדי מכון אבשלום: קמפוס מכללת לוינסקי, רחוב שושנה פרסיץ 15, קריית החינוך של תל אביב (חדר 440). דואר: ת.ד. 48303 תל אביב 6148201.

  טלפון: 03-6990735, פקס: 03-7411389. דואר אלקטרוני: [email protected].

  להרשמה אנא הביאו את הטפסים הבאים:

  1). טופס הרשמה מלא

  2). תמונת פספורט באיכות טובה (לא במדפסת ביתית).

  3). תצלום של תעודת זהות או תעודת תושב.

  4). צילום אחת מהתעודות הבאות: תואר אקדמאי אחרון או תעודת בגרות ישראלית, או תעודה תיכונית של 12 שנות לימוד (לבני 30 ומעלה), או אישור על ציון 550 ומעלה במבחן פסיכומטרי. תעודות השכלה מחו”ל חייבות אישור והכרה בכתב מטעם משרד החינוך.

  5). 300 ₪ דמי טיפול והרשמה.

 • check1

  ט. מיונים

  קבלה לקורס מורי דרך הינה על סמך מיונים וראיון התאמה. ראיונות הקבלה לקורס יתקיימו במהלך הקיץ. אנא התקשר/י בהקדם לתיאום מועד ראיון. לקראת הריאיון תידרש/י להכין קטע הדרכה קצר בנושא חופשי ע”פ בחירתך.

 • thumbsup

  י. השתתפות בקורס

  1). חובת נוכחות ב-80% מההרצאות בכיתה והסיורים בשטח. השלמת ההרצאות והסיורים תעשה באישור הרכז הקורס ובחתימתו, עד למועד תום הקורס.*

  * מכון אבשלום מקיים מערכת קשרים עם מוסדות הכשרה נוספים המקיימים קורס מורי דרך וניתן, במקרים מיוחדים ובאישור הרכז, להשלים את הרצאות וסיורים במוסדות אלה.

  2). לאחר כל סיור על התלמיד להכין מטלת סיור, בהתאם להנחיות הרכז, אשר תועבר לעיון והערותיו של רכז הקורס.

 • nicepicture

  י"א. מבחנים

  במהלך הקורס יתקיימו מבחנים, או מטלות, על נושאי הלימוד השונים. על התלמיד לקבל ציון עובר (60) במבחן או להיבחן בבחינה חוזרת. במידה ונכשל בשתי בחינות, על התלמיד ללמוד את הנושא מחדש. כל ציוני הבחינות יכנסו לגיליון הציונים של התלמיד.

  במחצית הקורס תיערך בחינה בכתב ובעל-פה (“בחינת אמצע”) במתכונת הבחינה של משרד התיירות.  בחינה זו מהווה תנאי מעבר למחצית השנייה של הקורס.

  בסיום הקורס יערך מבחן בכתב על נושאי הקורס במתכונת מבחני הרישוי של משרד התיירות. תלמיד אשר יקבל ציון עובר (60) ומעלה במבחן הסיום, אשר נוכח ב-80% מהרצאות בכיתה והשתתף ב-80% מכלל הסיורים, אשר סיים את חובת הכנת דו”חות הסיור והמבחנים השונים ואשר, לדעת הרכז הינו ראוי ומתאים להיות מדריך, יהיה רשאי לגשת למבחני הרישוי של משרד התיירות.

 • universitycampus

  י"ב. מבחני הרישוי של משרד התיירות

  מבחני הרישוי של משרד התיירות מתחלקים לשני חלקים: החלק הראשון הוא מבחן בכתב המתקיים  פעמיים בשנה (סתיו ואביב). על מנת להתקבל למבחנים אלה, על התלמיד לסיים את כל מטלותיו בקורס מורי הדרך ולקבל את אישור רכז הקורס ומשרד התיירות.

  תלמיד שסיים את המבחן בכתב בציון עובר (60) ומעלה ראשי לגשת למבחן בעל-פה המתקיים מספר חודשים לאחר המבחן בכתב (חורף וקיץ). העומד בהצלחה במבחנים אלה (בכתב ובעל-פה) יקבל רישיון מורה דרך מטעם משרד התיירות.

 • motherboard

  י"ג. קורס עזרה ראשונה

  על-פי הנחיות משרד התיירות, על תלמיד הניגש לבחינת ההסמכה של משרד התיירות להוכיח כי ברשותו תעודת מגיש עזרה ראשונה (היקף 44 שעות) ברת-תוקף. במידה ותהיה דרישה, תבחן אפשרות לקיום קורס ע”ר משותף בתוספת תשלום.

 • calendar

  י"ד. פרטים נוספים

  ד”ר שי רוזן (רכז הקורס) – נייד: 050-5495720. דואר אלקטרוני: [email protected]

  לפרטים נוספים והרשמה – מזכירות מכון אבשלום בטלפון: 03-6990735

  לאתר האינטרנט שלנו: www.avshalom-inst.co.il.

  טופס הרשמה >>

רישום לרשימת דוור

ניוזלטר