מספר טלפון

03-6990735
ש'/405 שישי במכון

מדע וטבע

בית / קורסים / שישי במכון / מדע וטבע

מרצים

פרופ' ידידיה גפני, אילן מנוליס, ד"ר אסף מרום, ד"ר דני סימון

התכנית העיונית

מחיר לתלמיד חדש: 3,450 ש"ח, מחיר לבוגר: 3,300 ש"ח.

 

טופס הרשמה

טופס הרשמה לשישי במכון

נפלאות היקום

בריאות האדם בחלל, או: מדוע לא נגיע בקרוב למאדים?; שבעת העולמות החדשים; הכחדות המוניות וסכנת האסטרואידים; המכניזם המופלא, או: המונה ליזה של האסטרונומיה.

אבולוציה והמוח

מבנה המוח האנושי; קליפת המוח האסוציאטיבית והאנטומיה של הזיכרון; מערכת הריח ומיניות האדם – האם יש קשר ביניהן?; הזדקנות המוח – איך אפשר להתמודד איתה?

עולם החי ושמירת טבע בישראל

ישראל התברכה בעולם חי עשיר ובשפע של נופים טבעיים. בהרצאות נשמע את סיפורם של כמה בעלי חיים בעלי עניין מיוחד, אך גם על התהליכים המאיימים על קיומם ומצד שני על המאמצים הנעשים לשימורם. ההרצאות מלוות במיטב הצילומים ובקטעי סרטים עדכניים.

השימוש בהנדסה גנטית לטיפול במחלות תורשתיות

השימוש בהנדסה גנטית לטיפול במחלות תורשתיות; זיהוי פלילי והיסטורי בעידן הדנ"א; מזון מהונדס גנטית למה ומדוע?; עולם המיקרו – על חיידקים ואנשים.

תכנית הסיורים

הסיורים כוללים הליכה בדרגה קלה – בינונית ויסתיימו בין השעות 16:30 ל-18:00 לערך (בהתאם לנושא הסיור ולעונת השנה).

פריחת סתיו בהר מירון – ייחודו של הר מירון והסובב אותו תוך התמקדות ביחסי אדם-צומח. נערוך היכרות עם שמורת טבע; נתבשם מפריחת הסתיו ומצבעי השלכת.

הימים היחפים של בנימינה – מהברון ועד אהוד מנור – בית הראשונים, בית הנוטרים, בית הכנסת ע"ש הברון, שוני – מעוזם של אנשי האצ"ל והרביזיוניסטים, נבקר אצל כורם בנימיני ותיק כולל מסלול הליכה לעין צור.

אל מכמניו של נחל פרת (ואדי קלט) – עין פרת, עין מבוע, סנט ג'ורג' (הליכה קלה כשעתיים וחצי).

אל שפך נחל שורק וחוף פלמחים – החי הצומח כולל ביקור במפעל התפלת מים או בשפד"ן.

טבע עירוני בירושלים – ביקור בתחנה לטיבוע ציפורים, הליכה למעיין עין לבן ועמק הצבאים.

שמורת עין אפק, שיקום נחל הקישון, ביקור בחי-בר בכרמל (כולל מסלול הליכה), ואם יוותר זמן נבקר גם במרכז להצלת הצבים במכמורת.

קמפוס מצפה רמון (יום ראשון):

יידרש תשלום עבור לינה, כלכלה ומנהלה

מצפה טלי – היכרות כללית עם צפון הנגב. ניסע בדרך היין ונספר את סיפורן של חוות הבודדים, שדה בוקר בעקבות סיפורה של הרועה החלוצה ברברה פרופר ומשם נמשיך לעיר עבדת המדגימה את סיפורו המרתק של העם הנבטי בנגב.

קמפוס מצפה רמון (יום שני):

יידרש תשלום עבור לינה, כלכלה ומנהלה

תצפית על מכתש רמון מהר גמל, ביקור באתרים הפזורים בו, "חי-בר רמון" – בעלי החיים המדבריים ואופן הסתגלותם לתנאי קיצון, סיור רגלי (שעה וחצי) בבורות לוץ בתקווה לפריחות מרהיבות.

* יתכנו שינויים בתכנית הלימודים והסיורים.

הקודם הבא הצג הכל

רישום לרשימת דוור

ניוזלטר