מספר טלפון

03-6990735

מורי דרך

בית / / מורי דרך

מורי דרך

לאוהבים לטייל, לחפצים ללמוד ולרוצים להעניק מעצמם לאחר.

למה קורס מורי דרך?

 

כי זאת הזדמנות להכיר את ישראל לאורכה ורוחבה

במהלך הקורס מתקיימים כ-80 ימי סיור המתפרשים ממרומי החרמון ועד לחוף אילת, מדיונות החול של מישור החוף ועד למצוקי מדבר יהודה, מנחלי הגליל למכתשי הנגב, מירושלים הקדומה לתל אביב המודרנית, מהתיישבות העלייה הראשונה באצבע הגליל ועד להתנחלויות החדשות ביהודה ושומרון, ממערות בית גוברין למבצרים צלבניים בגליל ועוד מגוון מסלולים ואתרים עם מיטב המדריכים.

 

להרחיב את הדעת ולפתוח אופקים חדשים

במהלך הקורס מתקיימות הרצאות בהיקף של למעלה מ-600 שעות לימוד העוסקות במגוון תחומי ידע מרתקים מהיווצרות מכתשים לתולדות הנצרות, מעקרונות האסלאם להיסטוריה של ימי הביניים, מסיפורי העלייה השנייה לארון הספרים היהודי, מהיסטוריה של בית ראשון לאדריכלות קלאסית, ממשטר מדינת ישראל למסתרי הדת הדרוזית ועוד מגוון נושאים המועברים על ידי מיטב המרצים והמדריכים.

 

להיות חלק מקבוצה ייחודית ואיכותית

מסגרת הקורס מאפשרת לכם להיות חלק מקבוצה ייחודית ואיכותית בה נפגשים רואה החשבון וילדת הטבע, עורך הדין ובעל הפאב, היאפי העירוני ונערת המושב, הדתי והחילוני, המרצה מהאוניברסיטה והחייל המשוחרר, איש הימין ופעילת השמאל, העולה החדשה והתושב הוותיק, הסבתא הצעירה והאב הטרי ומוכיחים כי למרות ההבדלים, כולנו חולקים אהבות דומות וכי רב המאחד על המפריד.

 

לתת מעצמך ולהעניק לאחר

במסגרת הקורס תקבלו את הכלים ותוכשרו לחלוק את הידע שצברת עם בני המשפחה והחברים ולבסוף, לאחר שנתיים מרתקות ומבחני הסיום, גם עם קהל המטיילים והמטיילים בארצנו הקטנה והמרתקת ולהפוך להיות חלק ממשפחה גדולה של מורי דרך ובוגרי מכון אבשלום.

וקצת מידע…

 

 • הנחייה מקצועית*

  קורס מורי הדרך של מכון אבשלום מוכר ע"י משרד התיירות לצורך הכשרת מורי דרך ופועל על פי תכנית קורס מורי הדרך של משרד התיירות ובהנחייתו.

   

 • רכז הקורס

  שי רוזן – מדריך ותיק, חוקר ארץ ישראל ורכז קורס מורי דרך מנוסה.

  050-5495720

   

 • מתכונת הקורס

  לימודים עיונים בימי ראשון בין השעות:   17:00 –  21:30

  סיורים בימי שלישי בין השעות 20:00-06:30.

   

 • משך הקורס

  כשנתיים.

 • תנאי קבלה*

  בעלי תעודת בגרות (מגיל 20 ומעלה).

  מעל גיל 30 ניתן להתקבל גם עם אישור מוכר ע"י משרד החינוך על סיום 12 שנות לימוד (לחילופין, בעלי ציון פסיכומטרי של 550 ומעלה).

  אזרחי (או תושבי) מדינת ישראל.

  עמידה בהצלחה בראיון קבלה לקורס.

 • מועד פתיחת הקורס

  הקורס ייפתח בתחילת שנה"ל תשע"ט

 • לפרטים נוספים...

  משרדי מכון אבשלום או אצל רכז הקורס.

  * לתוכנית השלדית של הקורס ודרישות משרד התיירות באתר: http://www.tourism.gov.il

רישום לרשימת דוור

ניוזלטר